Lai vecāku strīdos pasargātu bērnus, aicina izmantot bezmaksas mediācijas pakalpojumu

0 Komentāru
Lai vecāku strīdos pasargātu bērnus, aicina izmantot bezmaksas mediācijas pakalpojumu

Lai pasargātu bērnus no nevajadzīgām ciešanām, aicina ģimenē radušās nesaskaņas un konfliktus risināt ārpus tiesas zālēm, izmantojot mediācijas pakalpojumu!

Mediācijas pakalpojumi ir bijuši pieejami jau līdz šim, taču no šī gada ikviens pāris varēs pieteikties pieciem bezmaksas mediācijas seansiem, kuru laikā sertificēts mediators jeb vidutājs palīdzēs vest sarunas.

Šo metodi īpaši aicina izmantot ģimenēm ar bērniem, jo tieši bērni visvairāk cieš ieilgušu vecāku strīdu laikā. Dažkārt problēmas ir tik saasinātas, ka bāriņtiesām nākas pat pieņemt lēmumu par bērnu izņemšanu no ģimenes.


Līga Tetere, VBTAI Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktores vietniece:

Neizbēgami, ka bērniem rodas uzvedības traucējumi, emocionālas problēmas. Tās ir sekas, ko faktiski pēc tam bērns izjūt visu atlikušo mūžu. Tie ir asociāli uzvedības traucējumi, tā ir agresija, tās ir depresijas pazīmes, tā ir nespēja koncentrēties, tie mācību traucējumi, tā ir norobežošanās.

Pieredze liecina, ka tiesas procesi, kuros pāri piekrituši izmēģināt mediāciju, būtiski mainās, tiesāšanās kļūst ātrāka un konstruktīvāka, lēmumi tiek retāk pārsūdzēti.

0 Komentāru