Lai uzzinātu alimentu nemaksātājus, turpmāk varētu būt nepieciešama autentifikācija Latvija.lv lapā

0 Komentāru
Lai uzzinātu alimentu nemaksātājus, turpmāk varētu būt nepieciešama autentifikācija Latvija.lv lapā

Jautājums par alimentu nemaksātāju vārdu publiskošanu šodien tiks vērtēts Saeimas komisijā. Ņemot vērā Satversmes tiesas iebildumus, ir sagatavots priekšlikums, kā novērst nepamatotu bērnu tiesību aizskaršanu.

Uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdus internetā sāka publiskot pērnā gada 1. jūlijā, taču šogad Satversmes tiesa secināja, ka tas nesamērīgi ierobežo bērnu tiesības uz privāto dzīvi. Tieslietu ministrijas sagatavotais priekšlikums paredz, ka parādnieku dati vairs nebūs brīvi pieejami ikvienam Uzturlīdzekļu garantiju fonda mājaslapā.

Ar tiem varēs iepazīties, izmantojot portālu Latvija.lv, kur būs nepieciešama autentifikācija. Par detalizētākiem nosacījumiem lems valdība, un plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada 1. februārī.

Dati uz septembra sākumu liecina, ka parādnieku sarakstā ir teju trīs ar pusi tūkstoši cilvēku. Tieslietu ministrija uzskata, ka vārdu publiskošana ir veicinājusi parādu atmaksu, un, piemēram, dati par pirmajiem 11 mēnešiem liecina, ka izdevies atgūt par 34% vairāk nekā attiecīgā laikā pirms tam.

0 Komentāru