Lai tiktu līdz bankomātam, sirmgalvēm jābrauc teju 20 kilometri

4 komentāri
Lai tiktu līdz bankomātam, sirmgalvēm jābrauc teju 20 kilometri
Foto: F64

Līdz ar eiro ieviešanu mainījušies iedzīvotāju norēķinu paradumi – cilvēki skaidru naudu izmanto arvien retāk… Tāpēc mazāk šobrīd kļūst arī bankomātu. Īpaši asi to trūkumu izjūt provincē. 

Burtnieku novada iedzīvotājas Lūcija un Lija atnākušas uz vietējo veikaliņu ne tikai iepirkties, bet arī saņemt skaidru naudu. Jo mazie lauku veikali ciemos, kur nav bankomātu, var piedāvāt šādu pakalpojumu, taču ne visu banku klientiem.

Kundzes iepirkties var ar karti, taču izņemt naudu no Swedbank kartes nevar. Rezultātā viņām jābrauc uz Valmieru 18 kilometrus ar autobusu, lai tiktu pie tuvākā bankomāta.

Skaties foto:

Pagasta centrā Rencēnos, kas atrodas sešu kilometru attālumā no Lizdēniem, arī nav neviena bankomāta. Kundzes skaidrā naudā pensiju saņemt nevēlas, jo visus maksājumus veic internetbankā.

Veikalā ir viena karšu nolasīšanas iekārta, kas var izdot skaidru naudu bez komisijas gandrīz visu Latvijas lielāko banku klientiem, taču ne Swedbank klientiem, stāsta veikala vadītāja. Varot uzstādīt arī Swedbank naudas izdošanas terminālu, taču no katra pakalpojuma būtu jāmaksā 71 cents. Tā ir izlēmusi šī banka, un veikala vadība šaubas, vai Swedbank klienti šo terminālu par naudu izmantos.

Skaties video: