“Lai tik šauj viņus nost!” – latvietis publicē gejiem naidīgu komentāru Facebook; to vērtēs Valsts policija

5 komentāri
“Lai tik šauj viņus nost!” – latvietis publicē gejiem naidīgu komentāru Facebook; to vērtēs Valsts policija
Tommi Virtanen / Flickr

Neilgi pēc Orlando geju klubā Pulse notikušās apšaudes, kurā dzīvību zaudēja 49 cilvēki, Latvijā lietotajos sociālajos tīklos parādījās neskaitāmi ieraksti, kas pauda līdzjūtību un nosodījumu šim asiņainajam uzbrukumam. Tajā pašā laikā pie šādiem ierakstiem bija manāms arī pa kādam pret seksuālajām minoritātēm vērstam ierakstam, no kuriem kāda lietotāja – Zvaigzne Zvaigzne – ieraksts bija īpaši radikāls, novēroja portāls Skaties.lv.

Tas raisīja jautājumu – vai Drošības policija un Valsts policija monitorē un pievērš vērību tam, kāda veida informācija parādās sociālajos tīklos Latvijā, un vai cilvēki, kas veic šāda tipa ierakstus, būtu jāsoda vai jāmonitorē.

Proti, runa ir par lietotāja Zvaigzne Zvaigzne ierakstu (nerediģēts):

ne brīdi nav žēl tos gejus ! Lai tik šauj viņus nost! viņiem nav vietas uz šīs zemes cepums šāvējam ! varbūt tomēr esmu kļūdījies ar lielo teroristu un islāmistu nosodīšanu… ja vien viņi slepkavotu tikai gejus un lesbietes … domāju, ka tad varētu viņiem pat piešķirt Eiropas finansējumu munīcijas iegādei! ;) why not? ja jau mēs paši nemākam tikt ar viņiem galā …

Pret gejiem vērsts naids nav DP pārziņā

Izrādās, naidīga runa pret seksuālajām minoritātēm, Latvijā nav Drošības policijas pārziņā, – sazinoties ar Drošības policiju (DP), noskaidroja portāls Skaties.lv.  “Drošības policija vērtē naida runas gadījumus, kas ir sodāmi pēc Krimināllikuma 78.panta “Par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu”. Konkrētajā gadījumā persona savos izteikumos izsakās par seksuālajām minoritātēm, kas, savukārt, ir vērtējams pēc Valsts policijas piekritībā esošā Krimināllikuma 150.panta, līdz ar to aicinām vērsties VP,” norādīja DP pārstāve Līga Pētersone.

Tikmēr Valsts policijas pārstāve Diāna Lūkina pauda, ka informācija par konkrēto gadījumu ir saņemta un notiks šī komentāra izvērtēšana.

Komentēšana internetā – vai tas ir pārkāpums?

Pētersone portālam Skaties.lv apstiprināja, – Drošības policija seko līdzi naida runas izpausmēm. “Šogad ir sākti četri kriminālprocesi pēc 78.panta otrās daļas. Visas krimināllietas ierosinātas par komentāriem internetā,” stāstīja Pētersone.

Turklāt trīs krimināllietas no visām ierosinātājām ir saistībā ar reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, savukārt viena lieta – par nacionālā naida izraisīšanu.

Apšaude naktsklubā Floridā! 49 bojāgājušie un vēl vismaz 50 ievainotie

Apšaudē geju naktsklubā Pulse Orlando, ASV Floridas štatā, gājuši bojā 49 cilvēki, bet vēl vismaz 53 cilvēki nogādāti slimnīcā.

Šāvējs ir miris, informēja policija, kas iepriekš pie kluba veica kontrolētu spridzināšanu.Vispirms tika šauts pie kluba, bet pēc tam apšaude ar policistiem turpinājās kluba ēkā, atklāja Mina.

FOTO. Orlando apšaudē nogalināto cilvēku Facebook virtuālie kapakmeņi

5 komentāri