1 komentārs
Lai tevi tas nebiedē! Jūnijā Latviju šķērsos militārs mācību maršs Dragoon Ride II
LETA

Laikā no 6. līdz 8. jūnijam un no 13. līdz 14. jūnijam Latviju šķērsos ASV 2. kavalērijas pulka mācību maršs Dragoon Ride II, kas no Vilsekas Vācijā un dosies uz Tapu Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajās mācībās Saber Strike 2016.

Mācību maršs dosies uz Igauniju divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām Stryker, kas veiks vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Dragoon Ride II mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties Alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību maršs laikā no 6.līdz 8.jūnijam šķērsos Zemgali, Latgali un Vidzemi, savukārt 13. un 14.jūnijā kolonnas pārvietosies pa Zemgali un Vidzemi.

Tā ietvaros notiks arī tehnikas izstāde, kas dos iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par mācību maršu. Militāro tehniku būs iespējams apskatīt 6.jūnijā Daugavpilī un Maltā, 7.jūnijā Rēzeknē, Ludzā un Varakļānos, 8.jūnijā Gulbenē un Smiltenē, 13.jūnijā Bauskā un Rīgā, kā arī 14.jūnijā Salacgrīvā.

Dragoon Ride II laikā no 6. līdz 8.jūnijam norisināsies Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības darbības izvērtēšana. Latvija kā uzņemošā valsts sadarbībā ar NATO pārstāvjiem izvērtēs vienības līdzšinējo darbību un gatavību īstenot tai dotos uzdevumus. Vienības pamatuzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu Latvijā. Plānots, ka no šā gada 8.-9.jūlijam Varšavā notiekošajā NATO samitā valstu vadītāji paziņos par visu sešu Eiropas Austrumos izvietoto NATO spēku integrācijas vienību pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.

Pirmais mācību maršs Dragoon Ride norisinājās 2015. gada martā, kad ASV 2. kavalērijas pulks pēc rotācijas Atlantic Resolve devās atpakaļ uz Vāciju.

TOP komentāri

  • mhm
    0 0 0

    mhm

    Nez pa kuru ceļu tie pārvietosies, vajadzētu atvērt "točku", iznāktu labs bizness.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl