Komentāri
Lai sieviete gribētu vēl vienu bērnu, viņai svarīga ir finansiālā situācija, liecina aptauja
Foto: Flickr / deveion acker

Lai sieviete izšķirtos par vēl vienu mazuli, viņai būtisks priekšnoteikums ir finansiālā situācija, to atklāj Ventspils novada Ances un Jūrkalnes pagastos veikta sieviešu aptauja.

Visbiežāk sievietēm rūp pašas finansiālā situācija, darbs un veselība un tikai tad – valsts maksātie pabalsti. Šobrīd statistiska liecina, – jo vairāk bērnu ir ģimenē, jo tā vairāk ir pakļauta nabadzības riskam, neslēpj arī eksperti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja mēs skatāmies statistiku, to ir ļoti sāpīgi un bēdīgi redzēt, tas ir fakts, jo kādā ģimenē vairāk bērnu, jo lielāka varbūtība, – viņi dzīvos nabadzībā. Ja bērnu skaits ir saistīts ar nabadzību, tad ir grūti atrast kādam argumentus, kāpēc man tos bērnus vajadzētu, ja finālā man būs jājūtas slikti. Un attieksmes maiņa šeit, pirmkārt, nozīmē izlabot šo defektu – darīt tā, lai bērni automātiski nenovestu nabadzībā,” norāda sociologs un SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Ancē un Jūrkalnē līdzīga aptauja tika veikta jau pirms četriem gadiem. Pašvaldība tās rezultātus ņēmusi vērā un ieviesusi jaunus atbalsta pasākumus. Vai tie ir devuši rezultātus un dzimstība abos pagastos ir uzlabojusies, plašāk stāstīsim ziņās pulksten astoņos.

Lasi vēl