6 komentāri

Saeimā izvērtās asas diskusijas par Valsts prezidenta Sabiedrības saliedētības politikas darba grupas ekspertu galaziņojumu. Atbildīgās komisijas deputāti nekādus lēmumus jautājumā par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem nepieņēma. Ieteikumu amatpersonām ar mazākumtautību presi runāt krieviski deputāti atstāja katra paša ziņā. Tomēr tautas kalpi aicina premjeru izveidot jaunu institūciju, kas nodarbotos ar sabiedrības saliedētības jautājumiem.

Situācija sabiedrības saliedētības jomā nav nemaz tik bēdīga – tāds ir valsts prezidenta izveidotās darba grupas vadītājas Liesmas Oses secinājums. Tomēr ir daži jautājumi, kurus viņa rosina deputātiem atrisināt. Piemēram, automātiski piešķirot pilsonību nepilsoņu bērniem, valsts demonstrētu uzticēšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daži deputāti gan uzskata, ka automātiska pilsonība nepilsoņu bērniem daudzās ģimenēs var radīt problēmas. “Bērni būs pilsoņi, vecāki nē. Būs jāstāv garās rindās pēc vīzas uz Krieviju,” teic deputāts Hosams Abu Meri.

Saeimas atbildīgā komisija nekādus lēmumus jautājumā par automātisku pilsonību nepilsoņu bērniem nepieņēma. Par priekšlikumu amatpersonām runāt ar mazākumtautību medijiem krievu valodā diskusiju nebija vispār. Deputāti iekarsa strīdos, kāda atsevišķām sabiedrības grupām ir attieksme pret latviešu valodas mācīšanos.

Pēc asām diskusijām komisijas deputāti pieņēma rezolūciju, kurā aicināja premjerministru izveidot speciālu institūciju sabiedrības saliedēšanai.

Atgādinām, ka divtūkstošo gadu sākumā valdībā bija īpašs sabiedrības integrācijas lietu ministra postenis. Latkovskis nemācēja teikt, vai tagad saliedētībai būtu nepieciešams ministra amats, tomēr pagātnes pieredze būtu jāizvērtē.

TOP komentāri

 • neJoks
  +5 +5 0

  neJoks

  Nav vajadzīga kaut kāda jauna institūcija! Ir vajadzīga valsts attīstība, darba vietas, drošība un apdomāti lēmumi, kas neliek cilvēkiem pamest Latviju! Šī nedrošība ir apnikusi! Katru gadu tik izdomā jaunus vai ceļ vecos nodokļus! Cik var??? Nekāda jauna institūcija nesaliedēs sabiedrību, ja nebūs normāla dzīve! Jauna institūcija - lieki izšķiesta nodokļu maksātāju nauda!
 • Jānis
  +2 +2 0

  Jānis

  Varbūt Saeima izdomās pieņemt darbā arī sniega pārdevēju ( var taču ņemt arī priekšapmaksu)? Bija taču jau tāds liberāļu midzenis - Sabiedrības Integrācijas Fonds - kur palika?
 • nu-ja
  +1 +1 0

  nu-ja

  (c)lai saliedētu sabiedrību,jums kučinski ir jāatkāpjās,jo kārtējais premjērs ir atkal pieņēmis neadekvātus likumus-lēmumus!!!
  un lai cilvēki beidzot varētu normāli sākt dzīvot,jo citādi tāda eksistence vien ir..nav ko te salīdēt,katrs dzīvo,kā māk un kā var un cits,kā sanāk,no rokas mutē...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl