Lai sagaidītu rindu līdz valsts apmaksātai operācijai, cilvēki gaida gadiem

Komentāri

Pieci gadi līdz valsts apmaksātai operācijai – tāds ir daudzu Latvijas pacientu stāsts. Daudziem šī ir vienīgā iespēja, jo nav naudas pašu apmaksātai operācijai ātrāk.

Rindās uz dažādām procedūrām gaida daudzi desmiti tūkstoši slimnieku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, 71 gadu vecais Ivans Carevs no Siguldas ir viens no 11 pacientiem, kuru Oftalmoloģijas klīnikas ārsti operēja dienā, kad medicīnas iestādē viesojās LNT Ziņas.

Parasti rindā uz valsts apmaksātu acu operāciju jāgaida aptuveni divarpus gadi.

Tomēr Ivanam veicās un līdz operāciju zālei tika jau nepilnu 11 mēnešu laikā.

Skaties foto!

Dienā Biķernieku stacionārā ārsti veic vidēji desmit operācijas, taču atzīst, ka varētu operēt arī vairāk, bet spiesti strādāt ierobežota finansējuma apstākļos. Patlaban šajā iestādē uz acu operāciju rindā gaida aptuveni 10 tūkstoši cilvēku.

Tamāra Petrova, RAKUS Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja:

Situācija tiešām ir nopietna, jo mēs esam ļoti atkarīgi no valsts finansējuma. Piemēram, pacienti ar diagnozi katarakta, ir gados vecāki pacienti, kas ir jau pensijas vecumā. Viņiem nav arī iespējas iet ātrāk operēties par pilnu samaksu.

Situāciju sarežģī tas, ka patlaban nav vienotas sistēmas, kas ļautu izsekot rindas plūsmai.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl