Komentāri

Pildot daudziem satrauktiem mājokļu īpašniekiem doto solījumu, Ministru kabinets uz gadu iesaldējis kadastrālo vērtību bāzi. Līdz ar to nākamgad tā paliks tāda pati kā šobrīd. Vienlaikus, lai mājsaimniecības nepiedzīvotu šoku 2018. gadā, kad daudzkārt lielākās kadastra vērtības stāsies spēkā, valdība sola reformēt tām piesaistīto nekustamo īpašuma nodokli. Paredzēts piemērot atlaides vienīgajam mājoklim.

Ja kadastra vērtības nākamgad tiktu atjaunotas, nevis iesaldētas, kā šodien nolēma valdība, visu Latvijas īpašumu portfeļa vērtība pieaugtu par 34%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Būtisko kāpumu veido augošās tirgus vērtības un jauna metodoloģija, ko sācis piemērot zemes dienests. Tās uzdevums ir likvidēt izkropļojumus kadastra vērtībās, kas jūtamas ik uz soļa. Spilgts piemērs ir Tomsona iela Rīgā, kur kadastra vērtība līdzīgas platības dzīvokļiem jaunajā projektā Tomsona terase un pretī esošajā Hruščova laika mājā ir teju identiska.

Tādējādi līdzīgs ir arī nekustamā īpašuma nodoklis, kas jāmaksā īpašniekiem. Pēc vērtību atjaunošanas 2018. gadā jaunajā projektā kadastra vērtība vairāk nekā dubultosies, kamēr sērijveida dzīvoklī pieaugtu tikai nedaudz.

Lai 2018. gadā ģimenes, kuras dzīvo senču mājā Rīgas centrā vai par kredītu iegādājušās pirmo īpašumu, nepiedzīvotu pamatīgu šoku, Pašvaldību lietu ministrija sākusi darbu pie īpašuma nodokļa reformas. Tās mērķis ir būtiski samazināt likmi vienīgajam īpašumam, vienlaikus nesaudzējot ekskluzīvo īpašumu saimniekus.

Kā akcentē politiķi, kamēr nebūs izstrādāts jaunais aizsardzības mehānisms, spēkā nestāsies arī jaunās kadastra vērtības.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl