Komentāri

Bērnudārza Kamolītis bērnu vecāki ir norūpējušies – lai piekļūtu iestādei Iļģuciema ielā, jāpārvar bīstams ceļa posms, kur nav ne ietvju, ne pienācīga apgaismojuma. Arī ceļš tiek tīrīts pavirši, kas māmiņām ar ratiem nokļūšanu līdz bērnudārzam padara par riskantu piedzīvojumu.

Māra, kura katru rītu uz bērnudārzu pavada trīs bērnus, parasti spiesta izvēlēties ielas brauktuvi. ”Pirmkārt, nav ceļš, kur iet gājējiem. Otrkārt, arī mašīnām vajag vietu, kur stāvēt,” stāsta Māra, atzīstot, ka nākas iet teju pa ielas vidu, ”nav kur palikt vienkārši.., bet tad, kad lietus līst, peļķes ir gar ceļa malām. Mums jāiet pa peļķēm. Šādā laikā (ziemas-red.) ceļš nav tīrīts, ejam pa ielas vidu.” Arī Svetlana, kas savu bērnu ved uz Kamolīti, atzīst, ka no rītiem atvest bērnu ir grūti satiksmes dēļ. ”Mašīnas brauc turpu, šurpu. Diezgan grūti ar bērnu,” atzīst Svetlana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vecāki un dārziņa vadība par šo nedrošo Iļģuciema ielas posmu ziņojuši Rīgas domes Satiksmes departamentam. Māra stāsta, ka pašvaldība esot atklājusi, ka plānots izvietot trīs ” guļošos policistus”, bet par papildus apgaismojumu vai gājēju pāreju nekas nav ticis minēts.

Rīgas Domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere norāda, ka uz Iļģuciema ielas ietvi izbūvēt gluži vienkārši nav iespējams, jo pati iela ir šaura. Tāpat nav iespējams atpirkt ielai blakus esošos īpašumus, lai uzbūvētu gājēju trotuāru.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl