Lai neatkārtotos mazā Hugo pazušanas gadījums, vecākiem jābūt uzmanīgākiem, aicina likumsargi

1 komentārs
Lai neatkārtotos mazā Hugo pazušanas gadījums, vecākiem jābūt uzmanīgākiem, aicina likumsargi
Foto: LETA

Pirmdienas rītā visa Latvija atviegloti uzelpoja, kad tika saņemta ziņa, ka divgadīgais Hugo atradies. Puisēns, svētdienas vakarā, neviena nemanīts aizgāja no Agragciema kempinga, kur atpūtās kopā ar savu ģimeni. Deviņas stundas, noejot četrus kilometrus, viņš bija maldījies pa Engures novada mežiem.

Hugo devās meklēt vairāk nekā 50 cilvēku, un pirmdienas rītā viņu sveiku un veselu atrada saldi guļam sūnās. Šajā gadījumā likumsargi uzskata, ka notikušajā vecāki nav vainojami.

Līdzīgi notikumi aizvadītās nedēļas nogalē risinājās Rīgas centrā. Bīstamā situācijā bija nonākuši divi brālīši. 1:00 naktī pašvaldības policija uz Artilērijas ielas sastapa desmitgadīgu zēnu, kurš rokās nesa zīdaini. Kā vēlāk noskaidrojās, māte bērnus audzina viena. Naktī izsaukta uz darbu, nolēmusi puisēnus atstāt guļam. Izvērtējot situāciju, likumsargi secināja, ka bērni nav apdraudēti un lietu nodeva bāriņtiesai. Pēc Latvijas likumiem bērnus bez pieaugušo klātbūtnes nevar atstāt līdz septiņu gadu vecumam. Savukārt pieskatīt bērnu drīkst tikai no 13 gadiem. Bāriņtiesa atzīst, ka māte pārkāpusi likumu, taču vecāku aprūpes tiesības netiks atņemtas.

Foto

“Cik svarīgi bērnam ir būt šķirtam no ģimenes? Tas apdraudējums nevar būt, ka viņi ir bijuši uz ielas un tāpēc mammai atņemsim bērnu. Sabiedrība gaida, ka māti sodīs, bet es negribētu sodīt bērnus un bērnu šķiršana no ģimenes tās nebūtu pareizākais šajā gadījumā,” skaidro Rīgas Bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnagolovs.

Par laimi, abi minētie gadījumi ir ar labām beigām, taču likumsargi aicina vecākus būt uzmanīgiem un neatstāt bērnus bez uzraudzības.

Video