Lai mazinātu aizspriedumus pret valsts aprūpes institūcijām Kapseļu ielas bērnu rehabilitācijas centrs sarīko “Kosmosa ballīti”

0 Komentāru
Lai mazinātu aizspriedumus pret valsts aprūpes institūcijām Kapseļu ielas bērnu rehabilitācijas centrs sarīko “Kosmosa ballīti”
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Latvijas bērnunamos sākta jauna kustība potenciālo adoptētāju un audžuģimeņu piesaistei. Tiek rīkoti brīvas atmosfēras pasākumi, kurus var apmeklēt ikviens interesents, satikt bērnus un iepazīt pašu iestāžu darbu. Piektdien šāda neformāla dārza ballīte notika sociālā aprūpes centra “Rīga” filiālē Kapseļu ielā.

Sociālās aprūpes centros Latvijā dzīvo aptuveni 200 bērni ar īpašām vajadzībām. Daudziem no viņiem nekad nav bijusi iespēja dzīvot ģimenē. Vienlaikus sabiedrībā pret šiem bērniem valda ne mazums aizspriedumu.

Mīti un aizspriedumi cilvēkiem ir arī pret iestādēm, kur šie bērni dzīvo, ko pērnā gada nogalē vairoja skandalozās ziņas par fizisku un emocionālu vardarbību sociālās aprūpes centrā ”Rīga”. Nu iestādei ir jauna vadītāja, kas centra darbu vēlas padarīt caurspīdīgu. Savukārt, lai bērnus savestu kopā ar potenciālajiem adoptētājiem un audžuģimenēm, piektdien tika sarīkota īpaša dārza ballīte.

“Pasākuma mērķis ir turpināt veicināt sabiedrības izpratni par to, ka šajos aprūpes centros dzīvo bērni ar invaliditāti un pieņemt šos bērnus kā bērnus, neskatoties, ka viņam ir kāda īpašāka vajadzība, tāpat ir mērķis – bērns un ģimene, ka katram bērnam ir jābūt un jāaug ģimenē un bērni ar invaliditāti ir atstāti tādā kā otrajā plānā,” stāsta Kapseļu ielas bērnu aprūpes centra direktore Ilze Dzene.

“Kosmosa ballīte Kapseļu ielas dārzā” bija piektais šāda formāta pasākums. Iepriekšējās reizēs vairāki bērni jau tikuši pie saviem jaunajiem vecākiem. Vienlaikus arī aprūpes centrs ieguvis jaunus draugu.

“Šī kustība ir pakārtota bērnam un tām ģimenēm, kuras grib būt audžuģimenes vai adoptētāji, tā ir ļoti laba vieta, kur tikties bērnam ar saviem vecākiem, kur veidot acu kontaktu, kur veidot dvēseļu kontaktu, jo pastāvošā situācijā, kad bija mistiskās rindas un apmainījās ar vēstulēm, neredzot bērnu, praktiski nav iespējams veidot normālu adopciju,” norāda labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

“Kopš ir atvērtie pasākumi, es esmu bijusi uz visiem pasākumiem un es uzskatu, ka tādā veidā tas ir mazākais, ko var dot saviem bērniem ir mācīties pieņemt, tāpēc es šeit vedu savus bērnus, un tādā veidā arī mani bērni redz un iemācās saprast, ka cilvēki ir dažādi. Es zinu ļoti daudz audžuģimenes, aizbildņus un tā motivācija principā ir tiem cilvēkiem, kurus es zinu, tas ir veids kā bērnam izdzīvot bērnību,” saka pasākuma apmeklētāja Karīna.

0 Komentāru