48 komentāri

Otrdien, 3. martā, Saeimas deputāti konferencē iztirzāja alkohola ierobežošanas politiku. Veselības ministrs Guntis Belēvičs paziņojis, ka svarīgākie veidi, kā cīnīties pret to, ir alkohola cenas celšana, alkohola reklāmas ierobežošana un sabiedrības un jaunatnes izglītošana par alkohola lietošanas kaitīgumu.

”Mēs runājām ar Izglītības un zinātnes ministriju, ka veselības mācību vajadzētu ieviest skolās kā atsevišķu priekšmetu. Es nesen runāju ar Somijas veselības reformas tēviem. Viņi sacīja, ka Somijā ir veselības mācība, un tas, ka valsts eksāmenos ir iekļauti veselības mācības jautājumi par smēķēšanu, alkohola kaitīgumu un ķermeņa masas indeksu, ir novedis pie tā, ka jaunatne būtiski mazāk patērē alkoholu,” norādīja Belēvičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrs arī norādīja, ka skolēniem Latvijā ir pārāk garas brīvdienas.

”Gandrīz 4 mēneši – vasarā 3 mēneši un vēl pārējās brīvdienas kopā summējot. Tātad uz vasaras brīvdienu rēķina, pieņemsim 2 nedēļas, saīsinot šīs brīvdienas, skolā varētu iekārtot mācību priekšmetu veselības mācību, kurā citu starp viens no svarīgākajiem tematiem, kas būtu jāmāca jauniešiem, ka lietot alkoholu ir kaitīgi,” paziņoja ministrs.

Konferenci rīkoja Saeimas Budžeta komisija un Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar Veselības ministriju un Pārresoru koordinācijas centru.

Jau ziņots, ka šī Saeimas sasaukuma deputāti vairākkārt pievērsuši uzmanību ar savu alkohola lietošanu. Četros šā parlamenta sasaukuma darba mēnešos par dzeršanu sabiedrības uzmanības lokā nonākuši jau 3 deputāti.

TOP komentāri

 • Skolas bērns
  +17 +17 0

  Skolas bērns

  Lai dara, ko grib, bet brīvlaiku, lai liek mierā! Tas, ka daži mazgadīgi indivīdi bez alkohola nezina, kā pavadīt savu brīvo laiku nenozīmē, ka jācieš arī tiem skolēniem, kas tiešām grib izbaudīt vasaru un atpūsties.
 • oxy
  +16 +16 0

  oxy

  Pirmkārt, tie ir papildus finansiālie līdzekļi, lai nodrošinātu vēl papildus mācības
  Otrkārt, skolēniem pilnīgi vienalga, ko stāsta skolās, jo pēc mācību stundām tāpat ir brīvs laiks
  Treškārt, daudzi neuzskatīs to par nopietnu un nemaz neapmeklēs stundas, vai arī ja apmeklēs, tad vajadzētu beigu obligāto eksāmenu vai ieskaiti, taču, te rodas "ceturtkārt" viņi samācīsies tam, lai tikai nokārtotu sekmīgi, taču tāpat neievēros
  Piektkārt, labāk piedāvāt vairāk darba iespējas jauniešiem, kur viņi būs ieinteresēti nopelnīt sev naudu, līdz ar to būs mazāk laika vasarā lietot alkoholiskos dzērienus
  un tā vēl var turpināt un turpināt
 • janis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl