Lai glābtu Jāņa Vaišļas dzīvību, vēl trūkst 57 500 eiro… Tu vari palīdzēt!

Pievienot komentāru
Lai glābtu Jāņa Vaišļas dzīvību, vēl trūkst 57 500 eiro… Tu vari palīdzēt!
Foto: Personīgais arhīvs

Kopš piektdienas ceļotāja un radošās personības Jāņa Vaišļas sirds transplantācijai ir saziedota vairāk nekā puse nepieciešamo līdzekļu jeb 62 476 no nepieciešamajiem 120 000 eiro. Jāņa Vaišļas draugi un tuvinieki ir pateicīgi teju trīs tūkstošiem ziedotāju un tic, ka nepieciešamo summu Jāņa dzīvības glābšanai izdosies savākt, jo saziedoto līdzekļu apmērs turpina pieaugt.

Jānis Vaišļa sirgst ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ viņam nepieciešama sirds transplantācija. Slimība Jānim atklāta pavisam nesen, un tā strauji progresē. Viņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā var neizdoties, lai gan tādā gadījumā transplantāciju apmaksātu valsts. Steidzamības dēļ donors jāmeklē visā Eiropā. Lai Jāni Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro.

“Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors, ir mazāka nekā tad, ja meklējumi tiktu paplašināti. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību,” klāsta Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Foto

Naudu iespējams ziedot, zvanot pa labdarības tālruni 90067009 vai arī šeit.

Vaišļam ir 46 gadi. Jau kopš skolas gadiem viņš aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā, anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju Selonija. 90.gadu sākumā viņš guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā Zvaigznīšu brīdis. Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Vaišļas dalību – Ceļojums uz Tukumu, Kovačs un Sviests.

2001.gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu Milda. Viņš bijis arī Radio Skonto ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī Eirovīzijas dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu Pirates of the Sea.

Kopš 2011.gada viņš darbojas ar jauniešu biedrību Chaula.tv, kur kopā ar entuziastiem veido savu televīzijas kanālu.