Komentāri

Atbildīgie dienesti ik gadu šajā laikā saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par agresīvām vārnām. Šobrīd vārnu mazuļi mācās lidot, tāpēc pieaugušie putni īpaši uzmana savas atvases. Cik bīstama var izrādīties šāda vārna cilvēkam un ko darīt, ja piktais putns metas virsū?

Ziņu par divām agresīvām vārnām, kuras apdraud bērnus, no kāda Rīgas bērnudārza pagājušajā nedēļā saņēma Pašvaldības policija. Šādus zvanus policija nesaņem bieži, un šajā sezonā šis pagaidām ir vienīgais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis:
Darbinieki izbrauca uz notikuma vietu, skaidroja apstākļus un risināja situāciju uz vietas. Proti, darbinieki sazinājās ar Ornitoloģijas biedrību un noskaidroja par vārnu ligzdošanas paradumiem, pēc tam sazinājās ar ugunsdzēsējiem un ar viņu palīdzību ar šīm vārnām tika galā.

LNT bērnudārza darbinieki apliecināja, ka situācija bijusi nervus kutinoša, tomēr no komentāriem kameras priekšā iestādē atteicās. Ornitologs Ruslans Matrozis skaidro, ka ik gadu maija otrajā pusē no vārnu ligzdām mēģina izlidot mazuļi un pieaugušajām vārnām pārraugāmā teritorija kļūst plašāka.

Ruslans Matrozis, ornitologs:
Parasti tie mazuļi arī neuzsāk lidošanu uzreiz, viņi vienkārši nolido no ligzdas, slēpjas kaut kur uz zemes, zālē un cilvēki to nepamana vai pamana un skatās uz tiem putniem, mēģina noķert un tad pieaugušie putni ir spiesti padzīt prom jebkuru ienaidnieku.

Visbiežāk cilvēks tiekot baidīts prom ar skaļiem ķērcieniem, spārnu švīkstināšanu, bet atsevišķās reizēs putns mēģina ar kāju aizskart cilvēku. Lielākā daļa no aptaujātajiem garāmgājējiem atzīst, ka ir dzirdējuši par šādiem gadījumiem.

Video

Lasi vēl