Komentāri

Atbildīgie dienesti ik gadu šajā laikā saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par agresīvām vārnām. Šobrīd vārnu mazuļi mācās lidot, tāpēc pieaugušie putni īpaši uzmana savas atvases. Cik bīstama var izrādīties šāda vārna cilvēkam un ko darīt, ja piktais putns metas virsū?

Ziņu par divām agresīvām vārnām, kuras apdraud bērnus, no kāda Rīgas bērnudārza pagājušajā nedēļā saņēma Pašvaldības policija. Šādus zvanus policija nesaņem bieži, un šajā sezonā šis pagaidām ir vienīgais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis:
Darbinieki izbrauca uz notikuma vietu, skaidroja apstākļus un risināja situāciju uz vietas. Proti, darbinieki sazinājās ar Ornitoloģijas biedrību un noskaidroja par vārnu ligzdošanas paradumiem, pēc tam sazinājās ar ugunsdzēsējiem un ar viņu palīdzību ar šīm vārnām tika galā.

LNT bērnudārza darbinieki apliecināja, ka situācija bijusi nervus kutinoša, tomēr no komentāriem kameras priekšā iestādē atteicās. Ornitologs Ruslans Matrozis skaidro, ka ik gadu maija otrajā pusē no vārnu ligzdām mēģina izlidot mazuļi un pieaugušajām vārnām pārraugāmā teritorija kļūst plašāka.

Ruslans Matrozis, ornitologs:
Parasti tie mazuļi arī neuzsāk lidošanu uzreiz, viņi vienkārši nolido no ligzdas, slēpjas kaut kur uz zemes, zālē un cilvēki to nepamana vai pamana un skatās uz tiem putniem, mēģina noķert un tad pieaugušie putni ir spiesti padzīt prom jebkuru ienaidnieku.

Visbiežāk cilvēks tiekot baidīts prom ar skaļiem ķērcieniem, spārnu švīkstināšanu, bet atsevišķās reizēs putns mēģina ar kāju aizskart cilvēku. Lielākā daļa no aptaujātajiem garāmgājējiem atzīst, ka ir dzirdējuši par šādiem gadījumiem.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl