Komentāri
Lai demonstrētu atbalstu, NATO spēku integrācijas vienība viesojas Latgalē
Foto: EPA / LETA

Svētku nedēļā, kad Latvijā atzīmē 26. gadadienu kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas, NATO spēku integrācijas vienība pirmajā oficiālajā vizītē apmeklē Latgales reģionu. Vizītes mērķis ir iepazīstināt vietējo pašvaldību vadītājus ar NATO spēku integrācijas vienību un veicināt sabiedrības informētību un izpratni par NATO aktualitātēm Latvijā.

4. maijā, NATO spēku integrācijas vienības pārstāvji klātienē piedalās Brīvības svētkos Krāslavā, kur notiek Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde un paraugdemonstrējumi. Pēc parādes vietējiem iedzīvotājiem un interesentiem būs iespēja klātienē uzzināt vairāk par NATO spēku integrācijas vienību un aprunāties ar vienības pārstāvjiem no vairākām alianses dalībvalstīm. Savukārt 3. maijā, vienības pārstāvji no Latvijas un sabiedroto valstīm apmeklēja Daugavpils cietoksni un iepazinās ar tā vēsturi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turpinot vizīti Latgalē, šā gada 5. maijā NATO spēku integrācijas vienības komandieris tiksies ar Daugavpils domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi un apmeklēs Zemessardzes 34. Artilērijas bataljonu. Savukārt, 6. maijā norisināsies tikšanās ar Rēzeknes mēru Aleksandru Bartašēviču un NATO spēku integrācijas vienības pārstāvji apmeklēs 2. Zemessardzes novada štābu.

Pulkvedis Ēriks Naglis uzsver, ka NATO spēku integrācijas vienības vizītei Latgalē ir gan praktiska, gan simboliska nozīme. Tā vēlreiz apliecina Latvijas teritoriālo vienotību un alianses gatavību un spēju aizstāvēt visas tās dalībvalstis, ja tāda nepieciešamība rastos.

Iepriekš jau ziņots, ka lēmums par NATO spēku integrācijas vienību izveidi Alianses austrumos tika pieņemts NATO Velsas samitā 2014. gada septembrī, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā. Latvijā izvietotā NATO spēku integrācijas vienība ir komandvadības elementa štābs, kura galvenais uzdevums ir koordinēt sabiedroto paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu reģionā.

Kopš starptautiska militārā štāba statusa iegūšanas 2015. gada 1. septembrī ir sasniegts liels progress vienības attīstībā. Šobrīd notiek aktīvs darbs pie sagatavošanās vienības izvērtējumam, lai jūlijā notiekošajā NATO Varšavas samitā varētu paziņot par pilnu operacionālo gatavību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl