14 komentāri
Lai cīnītos ar vardarbību pret dzīvniekiem, grib ieviest obligātu suņu ”čipošanu”
Oliver Clarke/Flickr

Dzīvnieku aizstāvji uzstāj, ka Latvijā jāievieš obligāta dzīvnieku reģistrācija un apzīmēšana ar mikroshēmu, lai cīnītos ar paviršu un nevērīgu attieksmi pret dzīvniekiem, vieglprātīgu mājdzīvnieka ņemšanu, kā arī vardarbību, portālam Skaties.lv norāda patversmes Ulubele un Dzīvnieku policijas juriste Inese Bāra.

Patlaban daļa Latvijas sabiedrības vēl aizvien mājdzīvnieku uzskata par lietu, kuru var atstāt pašplūsmā, akcentē patversmes Ulubele. ”Sabiedrība ir jāmāca un jāizglīto arī par elementārām mājdzīvnieku vajadzībām, vakcinācijām, veselības pārbaudēm, skološanu,” Ulubele pārstāve pauž Skaties.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgās domās ir arī juriste I. Bāra, kura norāda, ka biežie vardarbības gadījumi pret mājdzīvniekiem, liecina, ka daļā Latvijas sabiedrības ”valda pavirša, nevērīga attieksme pret dzīvnieku, vieglprātīga dzīvnieku ņemšana, neapzinoties, ko tas prasīs visu dzīvnieka mūžu”.

Inese Bāra, patversmes Ulubele juriste:

Risinājums ir dzīvnieku reģistrācija un apzīmēšana ar mikroshēmu, kas ļaus dzīvnieku identificēt kā konkrētās personas īpašumu un šai personai uzliks atbildību par dzīvnieka turēšanu, par dzīvnieka nodarītiem zaudējumiem citām personām utt. Tā kā reģistrācija un apzīmēšana obligāta būs tikai suņiem, tad papildus, protams, nepieciešami izglītojoši, informatīvi pasākumi sabiedrības izglītošanai.

Tāpat būtu nepieciešama stingrāka uzraudzība un kontrole gan no valsts un pašvaldību iestāžu puses, gan arī no sabiedrības puses. ”Jo vairāk tiks ziņots par pārkāpumiem, jo vairāk personas tiks sauktas pie normatīvos aktos noteiktās atbildības, jo mazāka būs šobrīd esošā nesodāmības sajūta,” akcentē juriste.

Latvijā aptuveni katrs septītais dzīvnieks, kas nonācis patversmē, iepriekš ir cietis no vardarbības, liecina Ulubele novērojumi.

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

TOP komentāri

 • zuks
  +3 +3 0

  zuks

  Loti labi,beidzot kaukas sāk kustēties.Humāni būtu ,ja cilvēkam kuram pazūd suns to meklē ,zvana uz patversmi un piesaka-tad sodu nevajadzētu,bet ja suns netiek meklēts,tad gan der sodiņš,lai nosedz visus izdevumus ,kas radušies dēļ šī pasākuma,pie atkārtotām ķibelēm jau plusot reālu sodu par nolaidīgu attieksmi pret dzīvnieku.Tāpat nevajadzētu aizmirst ,kad daudzi būs tādi kas vienkārši sadistiski atbrīvosies no suņa,tātad nāve jāpiesaka vetārstam.Ja cilvēks nevēlās suni vairs turēt ,tad bez problēmām nodod patversmē ar mūža apgādību,pārtika ,potes utt.Ja suns ir paredzēts vaislai ,tad obligāta suņu audzētavas atļauja,ja suns nav paredzēts vaislai -sterilizācija -ar to var izvairīties no gudro tantiņu teksta -tas labi kucītes veselībai ,un kad šie kucēni ir tad grūž visiem pēc kārtas,kam nepatīk mazulīši ,bet kad tas mazais izaug ,sāk grauzt ,plēst-aug kucentiņš un radziņi arī.Rotaļlietiņa sāk prasīt laiku,ievieš nekārtību,spalvas paliek par zupas šķīvja garšvielu ,kur vēl netīrās ķepas uz tiko mazgātas grīdas-strīdi dēļ suņa ,līdz tas tiek ietriekts kaktā,sists un vēl nez kā mocīts un ne tikai no pieaugušo puses-pacietības mērs pilns un agrākais mazais kamoliņš atņirdz zobus un metas virsū.Tādu suni mums nevajag un vienkārši izmet uz ielas cits turpat pagalmā ,cits ar mašīnu aizved uz tālāko ciematu un tur izgrūž uz ielu-cerot kad labu izdarījis,redz nav ne nositis ne noindējis.Neviens cilvēku nevar piespiest ņemt dzīvnieku ,ja ņem tad zini cik ilgi tas dzīvos un cik ilgi tas būs jākopj -negribi to darīt neņem ,esi kļūdījies maksā.Un par tām pensionāru tantiņām -tikai nevajag -baro dzērājdēlus ta ka čīkst,nu ja kādai ir galīgi švaki ,tad jāizņemas bankā tie 15 eur.
 • sventa
  +2 +2 0

  sventa

  Tas viss ir muļķības.Kārtējā ideja uz naudas iekasēšanu.Ja reiz ir tik svēti,labi,un tas tiešām tiek darīts dzīvnieku interesēs,tad kāpēc jums tur viss maksā vājprāta summas.Nu lūdzu,uz priekšu,viss uz labdarības rēķina.Ja nē,nu tad nevajag melot,taisīt no sevis svētos.Tādi paši naudas slaucēji.Tikko nočipos,momentā būs dzīvnieka turēšanas nodoklis,ūdens,siltuma patēriņš uz dzīvnieku,visu pieskaitīs.Viena vienīga melošana,naudas izspiešana.
 • Gunča
  +2 +2 0

  Gunča

  Čipot vajag ,bet to būtu jādara par deputātu nesamērīgi augstajām algām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl