Lai cīnītos ar vardarbību pret dzīvniekiem, grib ieviest obligātu suņu ”čipošanu”

14 komentāri
Lai cīnītos ar vardarbību pret dzīvniekiem, grib ieviest obligātu suņu ”čipošanu”
Oliver Clarke/Flickr

Dzīvnieku aizstāvji uzstāj, ka Latvijā jāievieš obligāta dzīvnieku reģistrācija un apzīmēšana ar mikroshēmu, lai cīnītos ar paviršu un nevērīgu attieksmi pret dzīvniekiem, vieglprātīgu mājdzīvnieka ņemšanu, kā arī vardarbību, portālam Skaties.lv norāda patversmes Ulubele un Dzīvnieku policijas juriste Inese Bāra.

Patlaban daļa Latvijas sabiedrības vēl aizvien mājdzīvnieku uzskata par lietu, kuru var atstāt pašplūsmā, akcentē patversmes Ulubele. ”Sabiedrība ir jāmāca un jāizglīto arī par elementārām mājdzīvnieku vajadzībām, vakcinācijām, veselības pārbaudēm, skološanu,” Ulubele pārstāve pauž Skaties.lv.

Līdzīgās domās ir arī juriste I. Bāra, kura norāda, ka biežie vardarbības gadījumi pret mājdzīvniekiem, liecina, ka daļā Latvijas sabiedrības ”valda pavirša, nevērīga attieksme pret dzīvnieku, vieglprātīga dzīvnieku ņemšana, neapzinoties, ko tas prasīs visu dzīvnieka mūžu”.

Inese Bāra, patversmes Ulubele juriste:

Risinājums ir dzīvnieku reģistrācija un apzīmēšana ar mikroshēmu, kas ļaus dzīvnieku identificēt kā konkrētās personas īpašumu un šai personai uzliks atbildību par dzīvnieka turēšanu, par dzīvnieka nodarītiem zaudējumiem citām personām utt. Tā kā reģistrācija un apzīmēšana obligāta būs tikai suņiem, tad papildus, protams, nepieciešami izglītojoši, informatīvi pasākumi sabiedrības izglītošanai.

Tāpat būtu nepieciešama stingrāka uzraudzība un kontrole gan no valsts un pašvaldību iestāžu puses, gan arī no sabiedrības puses. ”Jo vairāk tiks ziņots par pārkāpumiem, jo vairāk personas tiks sauktas pie normatīvos aktos noteiktās atbildības, jo mazāka būs šobrīd esošā nesodāmības sajūta,” akcentē juriste.

Latvijā aptuveni katrs septītais dzīvnieks, kas nonācis patversmē, iepriekš ir cietis no vardarbības, liecina Ulubele novērojumi.

Varbūt arī tu vari kādam kļūt par vislabāko saimnieku pasaulē. Vai arī vari ziedot suņu patversmei, zvanot pa tālr.: 90006388. Viens zvans – ziedojums 1,42 eiro apmērā.

Akcijas organizatori

 

Akcijas dalībnieki

 Ķepas meklē mājas dalībnieki

14 komentāri