Lai bērni Latvijas laukos varētu tikt pie ārstiem, turp dodas īpašs busiņš

0 Komentāru
Lai bērni Latvijas laukos varētu tikt pie ārstiem, turp dodas īpašs busiņš
LETA

Lai arī bērni laukos varētu apmeklēt ārstus-speciālistus, uz dažādiem Latvijas reģioniem šobrīd dodas Mobilais veselības aprūpes centrs. Bērnu slimnīcas neirologi, alergologi un citi pieprasīti speciālisti tiek vesti tur, kur  šādu ārstu nav, vai ir garas rindas. Dakteri pieņem speciāli aprīkotajos mobilajos kabinetos.

Mobilais centrs pa Latviju vadā ārstus no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas. Vispieprasītākie ir okulists, neirologs, alergologs, gastroenterologs, lors, rehabilitologs.

Piemēram, uz Cēsīm mobilais veselības aprūpes centrs atveda divus bērnu speciālistus: acu ārstu un fizikālas terapijas un rehabilitācijas medicīnas ārstu. Pieņemšana notiek visas diena garumā.

Foto

Mobilo veselības aprūpes centru uz Cēsīm palūdzis atbraukt sociālais dienests, jo tur trūkst speciālistu. Piemēram, tuvākais neirologs ir pieejams tikai Valmierā, bet valsts apmaksāts acu ārsts pieņem tikai reizi mēnesī. Savukārt, par maksu ne visas ģimenes var atļauties ārstēties.

Ieva Sietiņsone, Cēsu Sociāla dienesta direktore:
Ir tā, ka vecāki ne vienmēr ir tik apzinīgi, lai aizvestu šos bērnus – tad mēs to pakalpojumu pievedam vecākiem klāt. Piestāvam klāt, tad šis bērns arī tiek atvests pie tā acu ārsta, un tiek agrīni diagnosticētas kaut kādas problēmas. Tad ar sociālo darbinieku mēs varam virzīt, lai bērna veselība uzlabotos.

LNT filmēšanas laikā divi astoņus gadus veci bērni acu ārstu apmeklēja pirmo reizi mūžā. Ir arī bijis gadījums, kad vienā no mazpilsētām uz pieņemšanu atnācis trešklasnieks, kuram jau kārtoti dokumenti, lai sūtītu uz speciālo internātskolu.

Video

 

 

Save

0 Komentāru