Lai atrastu darbu, valsts mobilitātes programmu izmanto vien retais

Komentāri

Šogad mobilitātes pabalstu, ko no valsts var saņemt, ja darba meklējumos jādodas vismaz 20 kilometrus no dzīvesvietas, saņem tikai 19 cilvēki.

Mobilitātes pabalsts ieviests pirms diviem gadiem, un šo gadu laikā to ir saņēmuši aptuveni 400 cilvēki, lai segtu transporta vai īres izdevumus, dodoties uz attālāku darbavietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts palīdzību aptuveni 400 eiro četrus mēnešus visbiežāk izmantojuši cilvēki vecumā no 20-24 gadiem.

Visbiežāk atbalsta programmā cilvēki strādā par pārdevējiem, palīgstrādniekiem, kā arī šuvēja un šofera profesijā, un aptuveni 85% atbalsta saņēmēju paliek strādāt darbavietās, kas atrastas laikā, kad saņemta šī valsts palīdzība.

Skaties foto!

Piemēram, 24 gadus jaunais kārsavietis Dainis Ločmelis ir viens no 205 cilvēkiem, kurš pērn saņēma valsts mobilitātes pabalstu, lai mēģinātu atrast darbu. Divus mēnešus viņš brauca uz kursiem 30 kilometrus no dzīvesvietas, taču darba meklējumos tas nav palīdzējis.

Dainis Ločmelis, kārsavietis:

Apmeklēju C kategorijas autovadītāja kursus, un man bija jābrauc uz Ludzu. Dažreiz ar autobusu nesanāca aizbraukt, jo kursi sākās ātrāk, bet autobuss nekursēja tajā laikā. Tāpēc es pieteicos uz mobilitāti.

Lai arī ar valsts atbalstu izdevās segt visus izdevumus par degvielu, tomēr darba meklējumos tas nepalīdzēja, un šobrīd Dainis strādā ar programmu nesaistītā darbā.

Skaties video!

Lasi vēl