Lai atduļķotu ūdeni, Rīgā uzsākta vērienīga ūdensvada skalošana

2 komentāri

Lai atduļķotu ūdeni, Rīgā pirmo reizi uzsākta apjomīga ūdensvada skalošanas programma. Vairākus desmitus gadus vecus nogulsnējumus tīra ar gaisa burbuļu palīdzību.

Galvaspilsētas caurules ir burtiski aizaugušas. Dzelzs un mangāna nogulsnējumi dažviet sasniedz pat trīs centimetrus. Un no tiem pilsētas ūdens paliek duļķains. Nosēdumu daudzums ir stipri virs normas. Bet pēc cauruļu skalošanas, ūdens palikšot daudz dzidrāks.

“Mūsu sistēma taisa lielus burbuļus caurules iekšienē, šie burbuļi ūdenī izveido turbulenci, un tas viss tīra caurules. Mums ir trīs mašīnas, jo caurules ir ļoti lielas – 800 milimetru,” teic projekta vadītājs no Vācijas, Kristians Vaizenbahs.

Attīrītais ūdens iztek Krievupē, veidojot savdabīgu geizeru, kas dabai – neesot kaitīgs. Cauruļu skalošana turpināsies līdz 2020. gadam. Vairāk par to ziņās 20.00!

Video

TOP komentāri

 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Kad neko nedara, slikti, kad dara, atkal nav labi.Mums gan patīk par visu gausties.Ja ir tik traki, var iet dzivot uz laukiem un izrakt savu aku.To es iesaku O.Bl.
 • Ojārs Blumbergs
  0 0 0

  Ojārs Blumbergs

  Nu ,paldies Dievam,tad jau nav tik traki,ka 3-5 gadus palietosim to palaikam draņķīgo, brūno viru ,samaksājot par to "Rīgas ūdenim" . Ko tik cilvēki nav gatavi darīt un dzert saulainās rītdienas vārdā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl