1 komentārs
Lai Arnella varētu pilnvērtīgi dzīvot, viņai nepieciešama operācija. Tu vari palīdzēt!
Foto: Facebook / Līga Roze-Dumbraite

Kādu meitenīti piemeklējusi nopietni veselības traucējumi – viņai ir atpalikusi kāju augšana, un vecāki aicina palīdzēt ar ziedojumiem Arnellas operācijai.

Arnella ir gaidīts bērniņš. Grūtniecība noritēja labi līdz 22. nedēļai, kad sāka atpalikt kājiņu augšana. Ta ka ārsti nesaprata, kas par vainu, tad teica visu iespējamo, ka Arnella neizdzīvos, ka viņai būs garīga rakstura traucējumi, bet mēs kā vecāki gaidījām bērniņu, lai vai kāds būs. Piedzimstot Arnellu aizveda uz izmeklēšanu, pateica, ka viss ir kārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arnella piedzima 48 cm gara un 3 kg un 524 g smaga. It kā nekas neliecināja par problēmu. Arnella sāka staigāt, kad bija viens gads un viens mēnesis. Arnellu gaidīja liels notikums kristības Romas katoļu baznīcā. Ilgi gaidītā Lielā diena iesākās pārdzīvojuma pilna, jo Arnella vairs nevarēja paiet. Viņai bija lielas sāpes un asaras. Baznīcā Arnellu ienesām uz rokām. Pēc kristībām Arnella varēja pati uz savām kājām lēnām, klibojot iziet ārā.

Mēs, vecāki, domājām, ka viss būs labi, bet tas atkārtojās! Sākām meklēt palīdzību pie dažādiem speciālistiem. Neviens neko mums neteica, jo nezināja, kāpēc? Man ieteica aizvest Arnellu pie profesora Lāča, kurš, ieraugot meiteni, pateica, ka vaina ir jāmeklē gūžās. Uztaisījām rentgenu un atklājās, ka Arnellai ir iedzimta Coxa Vara. Kad jautāju, kas un kā, man atteica, – jums nepaveicās!

Tad sekoja dažādi izmeklējumi, līdz beidzot nokļuvām BKUS , kur 2009. gada 24. februārī Arnellai veica pirmo operāciju, un 28. jūlijā tika veikta otra operācija, trešā tika veikta 2010. gada 16. martā. Kad jautāju ārstam, cik ilgi tas turpināsies, atbilde bija – cik vajadzēs! Tas mūs veda izmisumā, līdz uzzinājām par Schon Klinik, atradām kontaktinformāciju un devāmies uz konsultāciju.

Mūs sagaidīja dr. Berniuss, kurš visu smalki paskaidroja, kas ir bijis neveiksmīgi, un mēs, pateicoties atbalstam, tikām speciālistu rokās, un Arnellai Minhenē tika veiktas divas operācijas. Šā gada 14. jūlijā bijām uz konsultāciju Rīgā, kur Arnellu apskatīja ārstējošais ārsts – Arnellas stāvoklis ir pasliktinājies salīdzinoši ar pagājušo gadu, jo pēc operācijām Minhenē Arnella ir sākusi strauji augt.

Pirms Minhenes Arnella valkāja 110 cm izmēra apģērbu, bet šobrīd – 134 cm. Operāciju laikā Arnellas gūžas tiek fiksētas plāksnēs, kas ļauj augt un gūžu bļodiņas turas – neizslīdot. Šobrīd slimība neļauj Arnellai augt. Minhenes speciālisti iesaka Arnellai veikt operāciju, kas jāveic, kamēr nav sasniegti 12 gadi, jo tad augšana apstājas. Arnella apmeklē dažādas rehabilitācijas visu šo gadu garumā, kas palīdz viņai gan fiziski, gan garīgi. Operācijai nepieciešami 13 659,27 eiro.

Arnella ir ļoti dzīvespriecīga, izpalīdzīga, pieredzes bagāta, smaidīga meitene. Arnella mācas Mores pamatskolas 4. klasē, viņa kaut arī pārcietusi vairākas operācijas, kas tika veiktas pilnā narkozē, ir ļoti gudra, mācības viņai padodas, mīļākais priekšmets ir matemātika. Arnellai ļoti patīk braukt ar riteni un peldēt.

Jūs varat ziedot Arnellas operācijai, pārskaitot naudu uz biedrības Cerību spārni norēķinu kontu:

Reģistrācijas Nr: 40008078885
Banka: AS Swedbank
Kods : HABALV22,
Konta nr: LV88HABA0551017689099
Ar norādi: palīdzība Arnellai

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl