Komentāri
Lai arī tuberkulozes izplatība Latvijā mazinās, pērn ar to slimoja 637 cilvēki
FOTO: Flickr

Lai arī saslimstība ar tuberkulozi Latvijā gadu no gada mazinās, tik un tā mēs šajā antitopā ierindojamies trešajā vietā starp Eiropas Savienības valstīm. Pērn Latvijā ar šo plaušu infekciju saslima 637 cilvēki, turklāt no tiem 50 pacienti slimības dēļ mira. Šodien visā pasaulē atzīmē tuberkulozes dienu. Mediķi vērš uzmanību, ka tuberkulozes pārbaudes ir valsts apmaksātas.

Lai arī tuberkulozes pārbaudes Latvijā ir valsts apmaksātas, cilvēki nemaz nesteidz laikus pārbaudīt veselību. Mediķi norāda: jo ātrāk infekciju atklāj, jo lielākas izredzes to izārstēt. Ar to inficēties var jebkurš, jo tuberkuloze izplatās gaisa pilienu veidā – klepojot vai šķaudot, taču tikai maza daļa no inficētajiem arī saslimt. Statistika rāda, ka visbiežāk saslimst darba spējīgi cilvēki, vecumā – no 20 līdz 50 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī gadu no gada saslimstība ar diloni mazinās, skaitļi ir biedējoši – pērn Latvijā ar tuberkulozi sasirga 637 cilvēki, diemžēl 50 no sērgas mira. Sliktāki rādītāji starp Eiropas Savienības valstīm ir vien Rumānijā un Lietuvā.

Nesen atklājies, ka arī Saeimā kāds parlamenta darbinieks saslimis ar tuberkulozi. Saistībā ar šo gadījumu visi tautas kalpi aicināti pārbaudīt veselību, to šodien darīja arī veselības ministrs Guntis Belēvičs, kurš vienlaikus ir arī Saeimas deputāts.

Tuberkulozes pazīmes ir asiņu izdalīšanās klepojot, paaugstināta ķermeņa temperatūra, svara zudums un pastiprināta svīšana naktīs. Pie plaušu ārsta noteikti jāvēršas arī tiem, kuriem bijis tuvs kontakts ar tuberkulozes slimnieku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl