Komentāri

Izmaiņas likumdošanā, kas sākušas savu ceļu Saeimā, paredz izmaiņas attiecībā uz piekļuvi nogrimušiem kuģu vrakiem. Ja šobrīd tos apskatīt un dažādus priekšmetus no tiem izcelt var jebkura persona, tad nākotnē šāda rīcība var tik pielīdzināta melnajai arheoloģijai, par ko draud kriminālatbildība.

Kā ziņo LNT, likumprojekta izstrādes laikā paredzēts definēt, kur un pie kādiem apstākļiem niršana tomēr būtu pieļaujama. Paredzams, ka nākamreiz pie likumprojekta deputāti atgriezīsies rudenī. Līdz tam tiek gaidīti ieinteresēto pušu priekšlikumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vai visi vraki ir zināmi? Laikam nē. Bet šī karte būs nepieciešama, lai norādītu atļautās vietas un aizliegumus. Būs jāizņem atļaujas uz 30 dienām un tas maksās 30 eiro. Būs rajoni, kur niršana aizliegta pilnībā,” virzīto likumprojektu komentā Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka.

Skaties video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl