Komentāri

Partijai “Saskaņa”, visticamāk, būs izdevies pārņemt varu otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī. Par spīti tam, ka visvairāk balsu pašvaldību vēlēšanās tur izcīnīja pašreizējā mēra Jāņa Lāčplēša “Latgales partija”, tā vienīgā paliks opozīcijā. Tikmēr “saskaņietis” Andrejs Elksniņš ieņems mēra amatu ar Riharda Eigima “Mūsu partijas” atbalstu.

Jaunajā Daugavpils domē iekļuva tikai trīs partijas – pašreizējā mēra Jāņa Lāčplēša “Latgales partija” izcīnīja 28,5% balsu, bet no tās par dažām procenta desmitdaļām atpalika “Saskaņa” ar Andreju Elksniņu priekšgalā. Tikmēr bijušā mēra Riharda Eigima “Mūsu partija” izcīnīja nepilnus 20% balsu. Attiecīgi partijas ieguva sešas, piecas un četras vietas domē, kas nozīmē, ka bez koalīcijas veidošanas neiztikt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Viennozīmīgi pareizākais būtu tāda koalīcija, kurā ir visi 15 deputāti. Man ir pieredze strādāt ar tādu koalīciju, es zinu, ka tā var strādāt arī sekmīgi,” saka Lāčplēsis.

Tomēr vēlēšanu kampaņa Daugavpilī bija ļoti karstasinīga, abiem tuvākajiem konkurentiem pašreizējo mēru asi kritizējot. Tādēļ nav pārsteigums, ka pēc vēlēšanām pietika ar dažām dienām, lai tās vienotos – Lāčplēsim jāaiziet. “Daugavpils pilsētas domē starp ievēlētajiem politiskajiem spēkiem,”Saskaņu” un mūsu partiju ir panākta vienošanās par godīgu un ilglaicīgu sadarbību Daugavpils iedzīvotāju interesēs,” saka Elksniņš.

Aiz skaistajiem vārdiem gan slēpjoties vienkārša amatu dalīšana – Lāčplēsis neesot piekritis iet par vicemēru Eigima vadībā, bet Eigims savukārt piekritis kļūt par vicemēru Elksniņa vadībā. “Pašlaik izskatās, ka kolēģi ir noskaņoti runāt par personālijām nevis par saturu,” norāda Lāčplēsis.

Trešās Daugavpils domē iekļuvušās partijas “Mūsu partija” līderis Rihards Eigims šobrīd vēl ir Saeimas deputāts, kur viņš pārstāv Zaļo un zemnieku savienību. Tomēr partijas līderis Augusts Brigmanis norādījis, ka neplāno vērsties pret Eigimu par koalīcijas veidošanu ar “Saskaņu”. Par to vajadzības gadījumā lemšot Zemnieku savienības vietējā nodaļa. Jāpiebilst, ka aptuveni katrs piektais daugavpilietis savu balsi šajās vēlēšanās atdeva par kādu no partijām, kas domē neiekļuva.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl