Lāčplēša dienā iedzīvotājiem dota iespēja klātienē iepazīt Latvijas armijas militāro tehniku

2 komentāri
Lāčplēša dienā iedzīvotājiem dota iespēja klātienē iepazīt Latvijas armijas militāro tehniku
Militārā tehnika Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas pilnai kaujas gatavībai veltītajā svinīgajā pasākumā Ādažu bāzē. (Ieva Leiniša / LETA)

Lāčplēša dienā īpaša uzmanība pievērsta arī bruņotajiem spēkiem. Iedzīvotājiem ir iespēja klātienē iepazīt Latvijas armijas militāro tehniku, kā arī bruņojumu, kāds ir šeit izvietotā sabiedroto karaspēka rīcībā.

Latvijas, Spānija, Kanāda – iepretim Kara muzejam Vecrīgā jebkuram interesentam bija iespēja iepazīties uzreiz ar triju dažādu valstu bruņojumu, salīdzināt tos savā starpā kā arī vienkārši uzdot jebkuru interesējošu jautājumu.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā uzturas kopš vasaras. Viņu pamatuzdevums ir atturēt iespējamu agresiju Baltijas reģionam. Vienlaikus tie ir arī dažādi sabiedriski pasākumi ārpus militārās bāzes robežām.

 

Ik pa brīdim pie kaujas mašīnām apstājas tūristi, lai veiktu kādu foto, taču galvenā interese ir jauniešu vidū. Piemēram, pārbaudot, cik smaga ir bruņuveste un vai ar to iespējams atspiesties.

Skaties VIDEO!

2 komentāri