Lācis uzbrucis kumeļam Madonas novadā; saimnieks pārdzīvojumu dēļ miris

36 komentāri
Lācis uzbrucis kumeļam Madonas novadā; saimnieks pārdzīvojumu dēļ miris
FOTO: Flickr

Šomēnes Madonas novada Aizkujas pagastā lācis saplosījis zirga kumeļu, liecina Skaties.lv rīcībā esošā informācija.

Vetārsts Gatis Krūmiņš apstiprināja, ka šāds incidents ir noticis, taču tas nav oficiāli fiksēts, bet ir nedokumentēts gadījums. Diemžēl zirgam vairs nebija iespējams palīdzēt – tas bijis pagalam.

Viņš teica, ka pats klātienē lāča uzbrukuma sekas neesot redzējis, nebrauca uz notikuma vietu un zirgu neizmeklēja, bet šāds gadījums ir kas nebijis. Līdz šim lācis skaitījies samērā reti sastopams dzīvnieks Latvijā – tie vairāk valstī parādījušies vien pēdējos gadus.

Arī attiecīgajā vietā lācene parādījusies vien pirms trim gadiem. Tai bijuši trīs mazi lācēni, kuri tagad esot pieauguši un sākuši medīt. Lai gan lāci neviens vaigā neredzējis, to, ka uzbrucis tieši ķepainis, varot viegli pateikt pēc kodumiem, ko nevarot sajaukt ar cita dzīvnieka, piemēram, suņa.

Vetārsts arī pieļāva, ka lāču populācijas pieauguma dēļ Latvijā šādu gadījumu, kad ķepainis saplosa lauksaimniecības dzīvnieku, varētu kļūt vairāk. Līdz šim, kā zināms, vairāk cietuši bitenieki, kuriem lāči pēdējos gadus noposta bišu dravas.

Lasi vēl – Pavisam netālu no Ogres manīts lācis

Taujāts, ar ko varētu būt skaidrojama šāda rīcība, vetārsts skaidro – lai iegūtu pārtiku. “Dabā neviens neplēš [citu dzīvnieku] tikai tāpēc, lai saplosītu. Tas notiek tad, kad dzīvniekam vajag ēst. Tikai cilvēks spēj nogalināt sava prieka pēc. Dabā dzīvnieks sava prieka pēc nenogalina,” viņš sacīja.

Tāpat viņš pastāstīja, ka zirga saimniekam, sirds slimniekam, pārdzīvojumu dēļ kļuvis slikti un drīz pēc notikušā viņš esot miris.

Arī sociālajos tīklos notikušais raisījis diskusiju aizvadītajā nedēļā. Kāda mikroblogošanas vietnes “Twitter  lietotāja, komentējot notikušo, minējusi, ka tas ir diezgan nebijis gadījums Latvijā (vismaz pēdējos 60-70 gados). Bet droši vien nebūs pēdējais, jo lāču skaits Latvijā beidzot sasniedzis to līmeni, kad varētu sākt augt gana ātri, viņa pauž. Tikmēr citi cilvēki ir pārsteigti par notikušo, vēl kāds norāda, ka Latvijā lācis ir iekļauts nemedījamo savvaļas sugu dzīvnieku sarakstā. Atsevišķi sociālo tīklu lietotāji rosina šo statusu mainīt.