Labklājības ministrs Reirs “uzlicis veto” idejai par sociālo iemaksu pārdalīšanu veselības aprūpei

Komentāri

Visticamāk, uz vairākiem gadiem atlikta ideja par veselības nodokļa ieviešanu Latvijā. Šodien Nodokļu reformu vadības grupās sēdē Labklājības ministrija kategoriski iebilda pret sociāla nodokļa pārdalīšanu veselības aprūpes vajadzībām, līdz ar to Finanšu ministrija sasāpējušā jautājuma risināšanu piedāvā atlikt uz 2020. gadu, ja vien neizdosies vienoties par sociāla nodokļa palielināšanu. Pret to kategoriski noskaņotas uzņēmēju organizācijas.

Nodokļu reformas vadības grupa šodien sprieda par šā brīža, iespējams, pašu sāpīgāko problēmu Latvijā – katastrofāli trūkstošo finansējumu veselības aprūpei.

Ekrānuzņēmumi

Pret sociālo iemaksu pārdalīšanu par labu veselības aprūpei, kas tai dotu papildu 80 miljonus gadā, kategoriski iebilst Labklājības ministrija.

Veto sociālo maksājumu pārdalei par labu veselībai, uzlikusi ne tikai partijas “Vienotība” vadītā Labklājības ministrija, bet arī par sociālo jomu atbildīgie Saeimas deputāti. Reirs gan uzsver, ka ministrija būtu gatava Veselības nodokli administrēt, taču tad būtu jāpalielina sociālās iemaksas, pret ko asi iebilst uzņēmēji.

Lai nenobrucinātu visu nodokļu reformu, Finanšu ministre šodien piedāvāja atlikt veselības nodokļa ieviešanu uz 2020. gadu, kad valsts budžetā būs lielāki ieņēmumi.

Jāpiebilst, ka starp kompensējošiem mehānismiem izskanējuši arī nepopulāri priekšlikumi, kā samazinātās PVN likmes atcelšana medikamentiem un iedzīvotāju ienākuma nodokļu atmaksas ierobežošana par medicīnas un izglītības pakalpojumiem.

Lasi vēl