16 komentāri

“Viņa ir riktīgs labestības turbodīzelis,” – tā šī gada “Latvijas lepnuma” balvas saņēmēju nominācijā “Atbalsts līdzcilvēkiem” Ilzi Neimani-Nešporu raksturo tuvākie cilvēki.

Pavasarī, kad valstī Covid-19 uzliesmojuma dēļ tika izsludināta ārkārtējā situācija, viņa aizsāka akciju “Galds savējiem”, lai sarūpētu maltītes mediķiem. Cienīt un cienāt bija viss, ko pavasarī ārkārtējās situācijas brīdī viņa varēja izdarīt.

“Paņēmu telefonu un rakstīju – varbūt uztaisām kolosālu pārsteigumu, aizvedam mediķiem maltītes. Tas nostrādāja, man tajā pašā brīdī, tie paši visi 100 draugi rakstīja atpakaļ – laba ideja, kā jāpalīdz, ko darām…Tā tas sākās ar 60 porcijām pirmajā dienā, otrajā – 200, pēc nedēļas 1000 porcijas dienā,” stāsta Ilze.

“Galds savējiem” neradās tukšā vietā. Ilzei jau bija pieredze cienīt un cienāt. Viņas biedrība “Hospiss LV” cienāja aizejošus cilvēkus slimnīcu paliatīvās aprūpes nodaļās. Bet pavasarī visam apstājoties, cienāšana piedzīvoja pārvērtības, un maltītes mediķiem tapa par akciju ar pievienoto vērtību.

“Galds savējiem” kļuva par nozīmīgu fenomenu pašā karstākajā pandēmijas brīdī. Atsaucoties uz Ilzes un nodibinājuma “Hospiss” iniciatīvai, aizsākās un ar plašu vērienu vairāku mēnešu garumā norisinājās sadarbība starp labdarības organizāciju, ēdināšanas biznesu, kā arī pārtikas ražotājiem, tirgotājiem un citu nozaru uzņēmumiem.

Akcija ”Galds savējiem” bija pateicības žests mediķiem, kas strādā potenciāli lielākajās sērgas koncentrācijas vietās.

“Man sākumā likās, ka tas ir kaut kas nereāls, bet tas notika. Cilvēki radīja projektu, kas bija atbalsts ne tikai mediķiem, bet arī milzīgs atbalsts ēdinātājiem, arī iespēja sabiedrībai piedalīties un atbalstīt pavisam vienkāršā veidā…Tā nebija tikai pabarošana, bet arī atbalsts,” Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Rudenī, pandēmijai turpinoties, Ilze atkal iedvesmo un aizrauj, citādāk viņa vienkārši nevar.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.