“Labestības dienas” vēstnese Monta sapņo kļūt par konditori

Pievienot komentāru

Turpinot sižetu sēriju par “Labestības dienas” vēstnešiem, šoreiz stāstām par desmit gadus veco Montu, kura sapņo kļūt par pavāri.

Kopumā šopavasar “Labestības dienas” laikā, lai palīdzētu 48 bērniem ar īpašām vajadzībām, nepieciešamā summa ir 135 tūkstoši eiro. Bet noslēgsies labdarības akcija ar tradicionālo “Labestības dienas” koncertu, ko tiešraidē varēs verot svētdien plkst. 20.00 vakarā kanālā TV3 un TV3 life.

Montai paveicās. Viņai ir trīs jaunāki brāļi, kas neļauj viņai sēdēt mierā: “Man ir trīs brāļi, un man ir jāiesaistās puišu lietās. Un reti man man ātri sanāk kaut ko pagatavot ēst. Uz Latvijas svētkiem es uztaisīju ķiršu kūku.”

Montai gandrīz nepārtraukti ir jākustas un jāvingro. Viņai kopš dzimšanas ir uzstādīta reta diagnoze – artrogripoze. Šī slimība izpaužas ar muskuļu vājumu un locītavu deformāciju. Latvijas ārsti nevarēja Montai palīdzēt, tāpēc divas reizes gadā viņai jābrauc uz ortopēdisko klīniku Vācijā. Tur viņai jau veiktas vairākas operācijas, kā arī regulāri tiek piemeklēti palīglīdzekļi.

“Lai nebūtu kaut kādas regresijas attiecībā uz jau sasniegto un šo muskulīšu stiepšanu, ir vajadzīgas regulāri šīs ortozes. Kuras, kā jau mēs zinām, bērns aug, un mums kurpes ir labi ja vienu sezonu. Tāpat ir arī šim ortozēm. Viņas tikai apmēram gadu ir derīgas, bet pēc tam bērns izaug. Vienu reizi var piekoriģēt, bet nākamajā reizē ir jātaisa pa jaunu,” saka Montas tētis Kaspars.

Vecāki dara visu, lai meitene aug laimīga un pašpārliecināta. Viņi ļoti cer, ka ar laiku Monta varēs staigāt patstāvīgi.

“Patiesībā, ja nenojaust, ka viņa nekustas, viņa nekā neatšķiras no citiem vienaudžiem. Viņa ir tikpat intelektuāli attīstīta, mācās parastajā skolā, parastajās izglītības programmās. Bet viņai ir kustību traucējumi, un tas, ko viņa ikdienā nevar darīt, – nevar pārvietoties tāpat kā visi pārējie cilvēki,” teic meitenes mamma Baiba.

“Mums tagad ir mērķis, lai viņa nostājas uz kājām bez jebkādiem papildu rīkiem. Varbūt līdz šim bijusi tāda straujāka tā attīstība, ka viņai mainās, labāk sāk kustēties. Bet nevar visu laiku iet ļoti straujiem soļiem,” norāda tētis.

Bet Monta bauda bērnību, pieaugot lielā draudzīgā ģimenē. Bet nākotnē viņa sapņo kļūt par konditori, lai varētu cept mammai, tētim un brāļiem garšīgas tortes.