Labdarības koncertā vāc līdzekļus Sondras Zaļupes un citu vēža slimnieku ārstēšanai

0 Komentāru
Labdarības koncertā vāc līdzekļus Sondras Zaļupes un citu vēža slimnieku ārstēšanai
Foto: ekrānšāviņš no video / TV3 Ziņas

Pagājušajā nedēļā pie sabiedrības vērsās 31 gadu vecā Sondra Zaļupe, viengadīgas meitiņas Emīlijas mamma un mūziķa Riharda Zaļupes sieva. Viņa cīnās ar ādas vēzi, taču Sondras ģimenei nepietiek naudas dārgajām zālēm, ko valsts neapmaksā.

Lielajā ģildē ceturtdienas vakarā norisinājās labdarības koncerts “Es nākšu, lai Tu dzīvotu”, kurā tika vākti līdzekļi Sondras Zaļupes un citu onkoloģisko pacientu atbalstam.

Labdarības koncerts Lielajā ģildē pulcēja ļoti daudz apmeklētāju. Viņu vidū bija gan Sondras Zaļupes draugi un atbalstītāji, gan vienkārši cilvēki, kurus uzrunāja šī koncerta programma.

Uz skatuves kāpa simfoniskais orķestris, dziedātāji Intars Busulis, Linda Leen un Kaspars Zemītis. Pie klavierēm sēdas maestro Raimonds Pauls, uzstājās arī grupa “Musiqq”.

Par biļetēm iegūtā nauda tiks novirzīta Sondras un citu ar vēzi slimu cilvēku ārstēšanai.

Zaļupju ģimene triecienu saņēma janvārī, kad uzzināja, ka ādas vēzis jeb melanoma jau izplatījusies. Ārstu slēdziens – jaunās sievietes dzīvību glābt var tikai dārgas, jaunākās paaudzes zāles, kas gadā izmaksātu vairāk nekā 80 tūkstošus eiro. Valsts šos efektīvos medikamentus nekompensē.

Kā stāsta Sondras vīrs, mūziķis Rihards Zaļupe, pirmajai zāļu devai ģimenei izdevās naudu savākt pašu spēkiem un Sondra jau kādu brīdi tās lieto, taču spēcīgajiem medikamentiem ir arī blaknes.

Rihards Zaļupe
Sondras vīrs

Tagad pēc pusotras nedēļas viņa sāk just, viņai ceļas temperatūra, un āda ļoti jutīga paliek, metās pumpas, un viņa kontaktējas tagad ļoti intensīvi ar ārstiem.

Cerību dod apkārtējie cilvēki, ģimene, radi un pat pilnīgi svešinieki, kuri atbalsta ar iedrošinošiem vārdiem un ziedojumiem. “Esam bezgala pateicīgi visiem cilvēkiem, kas ir ziedojuši un atkal parādījuši mūsu to latviešu stiprumu. Kārtējo reizi ziedojumu formā esam parādījuši, ka esam gatavi palīdzēt līdzcilvēkiem,” pateicas Zaļupe.

Sondra bijusi ilggadēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mārketinga vadītāja, radoša un aktīva personība. Tieši viņas kolēģi lēma, ka jārīko labdarības koncerts. Kā norāda koncerta rīkotājs, mūziķu atsaucība bijusi fenomenāla.
Edgars Saksons
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonda vadītājs

Es neesmu saņēmis nevienu atteikumu, pat nevienu šaubu, ka – varbūt… Visi ir piekrituši uzreiz un ir gatavi iesaistīties, un nav runa tikai par mūziķiem, mēs runājam arī par skaņu, gaismu kompānijām, pat konkurējošās kompānijas savā starpā ir apvienojušās šeit sadarboties, tas ir vienkārši kosmoss.

Latvijā iemīļoti mūziķi gatavi palīdzēt vēža slimnieku ārstēšanā. Ja valsts pret šiem pacientiem esot vienaldzīga, tad līdzcilvēki tādi nav. “Mēs esam kopā, mēs esam kārtīga tauta, kura bez visa tā, kas notiek pasaulē, un arī Latvijā, un pašiem personīgajās dzīvēs, mēs tomēr spējam pacelt to kopējo tautas emocionālo stāvokli, tā mentāli vienojoties,” akcentē dziedātājs Intars Busulis.

Tikmēr Sondra un Rihards cenšas saglabāt optimismu un cerīgu skatu uz nākotni.

Rihards Zaļupe
Sondras vīrs

Mēs esam nosolījušies viens otram, ka mēs katru dienu dzīvosim priecīgi, laimīgi un uz ielas vispār mēģināsim to neizrādīt, ka Sondrai kaut kas kaiš. Tā mēs esam nolēmuši, ka tā arī tā dzīve jādzīvo.

Sondrai palīdzēt var mājaslapā “ziedot.lv” vai arī, zvanot pa tālr.: 90067003.

0 Komentāru