Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros LNT rādīs filmas par autismu

1 komentārs
Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros LNT rādīs filmas par autismu
Labdarības akcija "Eņģeļi pār Latviju" . (F64)

Iepazīstinot ar labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” šogad pirmo reizi apskatīto autisma tēmu, no 3. decembra kanālā LNT būs skatāmas vairākas filmas, kuru sižetiskā līnija ir cieši savīta ar likteņstāstiem par cilvēkiem, kuri cieš no autiska spektra traucējumiem.

Šī tēma filmu industrijā jau gadu desmitiem ir bijusi aktuāla un aplūkota caur dažādām prizmām, un režisori arvien cenšas no pirmavotiem iepazīt un saprast, kā cilvēki sadzīvo ar šo klīnisko sindromu. Decembrī kanālā LNT būs iespēja noskatīties dažas labākās no šīm filmām – režisora Berija Levinsona vairākkārt godalgoto filmu ”Lietus vīrs”, režisora Stīvena Doldrija piedzīvojumu filmu ”Ārkārtīgi skaļi un neticami tuvu” ar Sandru Buloku, Tomu Henku un Tomasu Hornu titullomās, kā arī režisora Maksa Meijera romantisko drāmu ”Ādams”.

Drāma ”Lietus vīrs”

Foto: publicitātes foto

Filma skatāma 3. decembrī plkst. 15.00.  Patmīlīgā japija Čārlija Babita tēvs savam dēlam mantojumā atstājis vecu kabrioletu un… brāli, par kura esamību Čārlijam nav bijis ne mazākās nojausmas. Reimonds dzīvo iestādē, kas domāta cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Rejs prot galvā veikt sarežģītus matemātiskus aprēķinus, taču naudas nozīmi neizprot. Čārlijs nolemj brāli nolaupīt. Filma ieguvusi četrus “Oskarus” (un nominācijas vēl četrās citās kategorijās), divus “Zelta lāčus” Berlīnes filmu festivālā, kā arī divus “Zelta globusus”. Režisors: Berijs Lenvinsons Lomās: Dastins Lī Hofmans, Toms Krūzs, Valērija Golino, Džeralds R. Molens, Džeks Mērdoks, Michael D. Roberts u.c.

Piedzīvojumu filma ”Ārkārtīgi skaļi un neticami tuvu”

Foto: publicitātes foto

Filma skatāma 10. decembrī plkst. 15.10. Oskars ir pārliecināts, ka viņa tēvs, kurš gāja bojā 11. septembra uzbrukumā Pasaules tirdzniecības centram, kaut kur pilsētā ir slepus atstājis viņam pēdējo vēstījumu. Zēns nejūt saikni ar savu bēdu sagrauzto māti, un viņa nemitīgi aktīvais prāts atsakās ticēt tam, ko nevar novērot. Oskars sāk meklēt Ņujorkā slēdzeni, ko varētu atslēgt ar atslēgu, ko viņš atradis tēva skapī. Meklējumu laikā viņš arvien labāk sāk izprast apkārt esošo novērojamo pasauli. Režisors: Stīvens Doldrijs Lomās: Toms Henks, Sandra Buloka, Tomass Horns, Zoja Koldvela, Deniss Hērns u.c.

Romantiska drāma ”Ādams”

Foto: publicitātes foto

Filma skatāma 17. decembrī plkst. 15.50. Ādams ir vientuļš vīrietis ar Aspergera sindromu – autisma paveidu. Viņš vienmēr dzīvojis ļoti noslēgti, līdz iepazīstas ar savu jauno kaimiņieni Betu – skaistu, sabiedrisku sievieti, kas viņu izrauj ārpasaulē. Sekas ir komiskas, aizkustinošas un pilnīgi negaidītas. Abu neparastās un mīklainās attiecības liek aizdomāties par to, cik tālu divi cilvēki no krasi atšķirīgas vides var piekāpties un sevi lauzt, lai izbaudītu īpašu kopības sajūtu. Režisors: Makss Meijers Lomās: Hjū Densijs, Roza Bērna, Pīters Galahers, Eimija Ērvinga, Frenkijs Feizons u.c.

1 komentārs