Komentāri

Arī Latvijā atvieglos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem par nekvalitatīvām precēm. Aprīļa beigās aktīvu darbu sāks Patērētāju strīdu risināšanas komisija, kurā situācijas vētīs Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti kopā ar attiecīgās nozares eksperti.

Apavi ar dažādiem defektiem, ko uz veikalu plauktiem piegādā ražotāji, ir iespējami, atklāj apavu veikala Euroskor vadītājs. Parasti par pieņemamu uzskata situāciju, ja sūdzības tiek saņemtas par gadījumiem, kas nepārsniedz vienu procentu kopējā pārdoto kurpju pāru skaita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pircēju zināšanas par savām tiesībām ir pieaugušas, bet veikals saņem gan pamatotas, gan nepamatotas sūdzības. Strīdus risinājumi ir dažādi – remonts, apavu maiņa, naudas atmaksāšana, bet dažkārt gadās, ka strīds izaug līdz lieliem konfliktiem. Euroskor ir Apavu tirgotāju asociācijā, kas nolēmusi darboties Patērētāju tiesību aizsardzības centra paspārnē jaunizveidotajā Patērētāju strīdu risināšanas komisijā.

Foto

Komisija aktīvu darbu sāks aprīlī. Tajā konfliktus Patērētāju tiesību aizsardzības centra speciālisti un attiecīgās nozares eksperti skatīs ārpustiesas kārtībā. Komisijā jau darbojas astoņas nozaru asociācijas, tostarp logu un durvju ražotāju, informācijas tehnoloģiju, auto, interneta, telekomunikāciju un tūrisma nozares, drīz varētu pievienoties datoru nozare. Bet vēl ir daudz nozaru, kurās strīdus komisija kādu laiku vēl nevarēs skatīt ekspertu trūkuma dēļ.

Komisijai iesniegtā lieta jāizskata trīs mēnešu laikā. Ja te strīdu neizdosies atrisināt, paliek vecais ceļš – uz tiesu, kur strīda skatīšana, kā līdz šim, var prasīt pat piecus gadus.

Ārvalstu pieredze liecina, ka lielākā daļa lietu līdz tiesai nenonāk. Iespējams, tāpēc, ka uzņēmējs tiks ielikts “melnajā sarakstā”, ja nepildīs komisijas lēmumus, kuriem gan ir tikai ieteikuma raksturs. Šī ir no Somijas pārņemta pieredze, ar kuru Patērētāju tiesību aizsardzības centrs cer uzlabot bēdīgo statistiku – Latvija starp Eiropas Savienības valstīm ir pēdējā vietā to patērētāju skaita ziņā, kas centušies aizstāvēt savas tiesības.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl