Labas cenas un nesabojāta vide – tāpēc ārvalstu režisori uzņem filmas Latvijā

0 Komentāru
Labas cenas un nesabojāta vide – tāpēc ārvalstu režisori uzņem filmas Latvijā
Foto: LETA

Latvija kļūst arvien saistošāka ārvalstu kino producentiem – labas cenas, nesabojāta vide un arī daudz izvēles iespēju vēsturisku ainu filmēšanai. Drīzumā šeit sāks uzņemt trīs ārvalstu filmas, bet šobrīd Rīgā vēl rit pēdējie filmēšanas darbi pirmajam Latvijas un Japānas kopražojumam.

Rātslaukumā vēl notiek sagatavošanās darbi romantiskas satikšanās ainas filmēšanai. Jāpiebilst, ka galvenās lomas atveido Japānā un arī starptautiski ļoti populāri aktieri. Galveno lomu spēlē aktrise, kura savulaik tēlojusi filmā Geišas atmiņas, bet viņas vīru spēlē aktieris, kurš nesen pabeidzis darbu pie Martina Skorsēzes projekta.

Filma Maģiskais kimono ar aktieriem Kaori Momoi un Isei Ogatu ir mūsdienīgs stāsts par precētu pāri, kas pavada kopā pēdējos mirkļus. Filmēšanas laukumā dzirdamas 6 valodas, un pavisam drīz visa komanda pārcelsies uz Japānu, kur turpināsies filmas uzņemšana.

Skaties foto:

Jau šomēnes filmēšanai Latvijā gatavojas vairākas ārvalstu kompānijas. Septembra beigās Latvijas ainavas kinofilmā plāno iemūžināt slovāki, taču pēc tam somi un krievi.

Nacionālais kino centrs kopš 2013. gada vairāk nekā 900 tūkstošu eiro apmērā ir līdzfinansējis 11 ārvalstu projektu veidošanu Latvijā. Taču ar Rīgas kino fonda atbalstu piecu gadu laikā realizēti 14 projekti, izmaksājot vairāk nekā 1 miljonu eiro. Taču Latvijā ārvalstu producenti varētu būt šajos gados atstājuši vismaz 15 miljonus eiro.

Visbiežāk konkursos pieteikumus uz Latvijas līdzfinansējumu iesniedz Krievijas, Somijas un Vācijas kinokompānijas. Taču to, kāda izskatīsies naksnīgā Rīga Latvijas un Japānas kinofilmas gala variantā, varēs uzzināt nākamā gada pavasarī. Producenti plāno to pieteikt arī vairākos kino festivālos un par filmas uzņemšanu ir ieinteresējusies arī Japānas lielākā un vecākā tūrisma kompānija.

Skaties video:

0 Komentāru