Labāko kadru izlase: Kā aizritēja simtgades Dziesmu un deju svētku nedēļa

0 Komentāru
Labāko kadru izlase: Kā aizritēja simtgades Dziesmu un deju svētku nedēļa
Foto: F64/ Kolāža: Skaties.lv

Naktī uz pirmdienu, 9. jūliju, Mežaparka Lielajā estrādē izskanējuši XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētki.

Simtgades Dziesmu un deju svētku nedēļa gan tās dalībniekiem, gan pasākumu un koncertu apmeklētājiem bija krāšņiem notikumiem, kā arī emocijām pilna. Jau vēstīts, ka Dziesmu un deju svētki tika atklāti 1. jūlijā ar krāšņu gājienu, – tas bija viens no gaidītākajiem svētku notikumiem. Šogad tas pulcēja vairāk nekā 40 000 dalībnieku. Savukārt savu kulmināciju svētki piedzīvoja naktī uz pirmdienu, kad Mežaparka estrādē izskanēja noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā” un Sadziedāšanās nakts.

Portāls Skaties.lv ielūkojās fotoaģentūras “F64” uzņemtajos svētku nedēļas kadros un piedāvā ielūkoties skaistos šīs nedēļas attēlos.

Jau ziņots, ka līdz 8.jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē. Tāpat jau vēstīts, ka 2018. gada Dziesmu un deju svētki iesākās ar aukstāko laiku kopš 1977. gada svētkiem.

Pirmais vērienīgais dejotāju koncerts notika jau pirmdien, 2. jūlijā, kad “Arēnā Rīga” notika koncerts ”Vēl simts gadu dejai.” Koncertā iekļauti meistardarbi, kurus radījuši 17 latviešu horeogrāfi – no klasikas līdz pat mūsdienām. Pats koncerts ir kā veltījums deju radītājiem un viņu veikumam, kas kļuvis par daudzu kolektīvu klasiku un Latvijas deju kultūras zelta fondu.

Nedēļas otrajā pusē Dziesmu un deju svētku ietvaros koncertzāle ”Palladium” notika latviešu tautastērpu skate. Tās laikā Dziesmu un deju svētku dalībnieki izrādīja savus krāšņos tērpus.

Lai celtu tautas nacionālo pašapziņu, papildinātu mūsu zināšanas par veiksmīgāk atdarinātiem un komplektētiem tautastērpiem, kā arī uzlabotu Dziesmu un deju svētku dalībnieku ģērbšanās kultūru, jau piekto reizi kopš 1998. gada tiek rīkota Latviešu tautastērpu skate.

Savukārt naktī uz svētdienu, 8. jūliju, Daugavas stadionā noslēdzās vērienīgais deju lieluzvedums “Māras zeme” – viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem notikumiem.

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju izdejoja mūsu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas Republikas simtgades svinībām.

Svētki savu kulmināciju piedzīvoja Mežaparka Lielajā estrādē, kur naktī uz pirmdienu izskanēja noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā” un Sadziedāšanās nakts.

Mežaparka Lielajā estrādē pulcējās desmitiem tūkstoši cilvēku – koncerta dalībnieki un skatītāji. Koncerta dalībnieku bija skaits ir iespaidīgs, – 19 500. To starpā bija ne tikai koru dalībnieki, bet arī putēju orķestri un dejotāji. Daudzi no viņiem kopā ar skatītājiem palika uz sadziedāšanās pasākumu līdz pat rīta gaismai.

 

0 Komentāru