Labāk strādāt nekā sēdēt mājās: vasaras darbam pieteikušies jau vairāk kā 9700 skolēnu

Komentāri

Šogad vasaras darbam pieteikušies par trešdaļu vairāk jauniešu nekā parasti. Neskatoties uz to, ka strādāt gribētāju jau tagad ir divreiz vairāk nekā valsts līdzfinansēto darbavietu, jaunieši joprojām var pieteikties.

Skolēnam Valteram ir 16 gadu. Viņš jau otro vasaru pēc kārtas grib strādāt. Taču šogad pa draugam darbavietu neizdevās atrast, tāpēc puisis vēl ir darba meklējumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka vēlmi strādāt vasarā līdz šim izteikuši 9700 skolēnu vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Bet valsts līdzfinansētas darba vietas ir tikai 4 128. Tik lielu konkursu – vairāk nekā 2 cilvēki uz vienu vietu, aģentūras pārstāvji skaidro ar jauno kārtību. Agrāk pusaudžus sadalīja pamatsastāvā un rezervistos. Bet tagad strādāt gribošie ir visi vienā rindā, bet darba dēvējam ir iespēja izvēlēties.

Rīgas domes Īpašuma departaments jauniešus vasarā nodarbina jau trešo gadu. Šovasar te ir izveidotas 105 vakances. Katrā vasaras mēnesī darbā pieņems 35 skolēnus, kuri strādās par projektu asistentiem un arhivāriem. Departamentā skaidro, – parasti jaunieši ir atbildīgi. Bet mēdz gadīties arī kļūmes.

Bērnu nodarbināšanu regulē īpaša darba likumdošana. Viņus nevar nodarbināt vairāk nekā 7 stundas dienā jeb 35 stundas nedēļā. Skolēni nedrīkst strādāt bīstamos vai kaitīgos apstākļos, augstumā vai tur, kur tirgo alkoholu. Šo prasību izpildi kontrolē Valsts darba inspekcija. Un katru gadu tiek konstatēti pārkāpumi.

Vasaras darbam Nodarbinātības valsts aģentūrā skolēni var pieteikties līdz pat 16. augustam. Tas tiek darīts tādēļ, ka var izveidoties jaunas vakances – ja kāds pārdomās un atteiksies. Lai gan pieredze rāda, ka tas notiek reti.

Video

Lasi vēl