Laba ziņa! Vecākiem, kuri strādā nestandarta darba laikā, ir cerības uz apmaksātu auklīti

14 komentāri
Laba ziņa! Vecākiem, kuri strādā nestandarta darba laikā, ir cerības uz apmaksātu auklīti
Foto: Flickr / Ann Larie Valentine

Vecākiem nestandarta darba laiks nereti ir šķērslis, lai atrastu bērnu pieskatītāju, tāpēc nākas darbu pamest. Tagad tam rasts risinājums. 

Turpmāk ģimenēs, kurās vecāki strādā vakaros, naktīs, brīvdienās un svētku dienās – aukļu pakalpojumi tiks subsidēti. Tiesa, pagaidām ne visās pašvaldībās un pagaidām vien eksperimentāla projekta ietvaros. Tā, piemēram, Rīgas lidostā lielākajai daļai darbinieku ir nestandarta darba laiks.

“Auklīte būtu nepieciešama, jo man ir diennakts maiņas, tās maiņas sākās ļoti agri, lai būtu laikus darbā, man bērniņi būtu jāmodina piecos no rīta, jo ģērbšanās, sagatavošanās ir vismaz stundu, uz dārziņu, lai aizvestu un atpakaļ, es būtu darbā, ļoti agri jāmodina, tas būtu nežēlīgi, un, tā kā man ir diennakts maiņas – tētim naktī vienam ir ļoti grūti tikt galā,” stāsta lidostas Rīga Virszemes apkalpošanas departamenta darbiniece Inga Gulbe.

Labklājības ministrijā norāda, – bērnu pieskatīšana ārpus standarta darba laika šobrīd ir ļoti aktuāla problēma, jo 30% darba spēka strādā nestandarta darba laiku. Taču bērnudārzi Latvijā tam nav pielāgoti. Un vecāki nonāk bezizejas situācijā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Lara
  +4 +4 0

  Lara

  Kāda vaina diennakts darbam? Es labāk nostradaju to diennakti un pēc tam man ir brīvdienas nevis sēžu ofisā 5 dienas nedēļā no 9-18
 • anonim
  +2 +2 0

  anonim

  Es piemeram gaju diennakts bernu darza,tagad ja mani berni butu jasuta,butu par.
 • solvita
  +1 +1 0

  solvita

  Tā būtu dāvana visiem vecākiem, jo atrisinātos problēmas, būtu mierīgs prāts un tad arī strādāt būtu patīkamām, un pasaule skaistāka liktos:)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl