Komentāri
Laba ziņa vecākiem: dažas zāles bērniem kompensēs līdz 18 gadu vecumam
Foto: pSos .de/Flickr

No 1. jūlija bērniem, kuriem iepriekš antibiotikas tika kompensētas tikai līdz trīs gadu vecumam, turpmāk šīs zāles tiek kompensētas līdz 18 gadu vecumam, informē Nacionālā veselības dienesta pārstāvji.

Zāles līdz 18 gadu vecumam tiks kompensētas bērniem šādās diagnožu grupās: konjuktivīts, nestrutojošs vidusauss iekaisums (otitis media), akūts nazofaringīts, akūts faringīts, akūts laringīts un traheīts, augšējo elpceļu infekcija ar multiplu un neprecizētu lokalizāciju, gripa, ja vīruss nav identificēts, Streptococcus pneumoniae ierosināta pneimonija, citur neklasificēta bakteriāla pneimonija, citu mikroorganismu ierosināta, citur neklasificēta pneimonija, neprecizēta mikroorganisma ierosināta pneimonija un akūts bronhīts.

Tāpat no 1. jūlija 154 Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautiem medikamentiem tiks samazināta cena. tā tiks samazināta  3%-51% apmērā. Kopumā Kompensējamo zāļu sarakstā no 1. jūlija ir 1556 medikamenti un 160 medicīniskās ierīces.

Tāpat kompensējamo zāļu saraksts papildināts ar 63 medikamentiem un sešām medicīniskajām ierīcēm, kas palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem.

Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas jaunas zāļu vispārīgo nosaukumu (aktīvo vielu) kombinācijas, kas var tikt izrakstītas noteiktu asinsrites sistēmas slimību, elpošanas sistēmas slimību, acu un to palīgorgānu slimību, kā arī endokrīnās, uztures un vielmaiņas slimību gadījumos. Par zāļu kombināciju izrakstīšanu ir jākonsultējas ar ārstējošo ārstu.

Nacionālā Veselības dienesta pārstāvji atgādina, ka 50%, 75% vai 100% apmērā (atkarībā no konkrētās diagnozes kompensācijas apmēra) valsts kompensē lētākās zāles ar līdzvērtīgu efektivitāti. Ja pacientam ir izvēlētas dārgākas zāles, starpība starp lētākajām un dārgākām zālēm ir jāsedz pacientam pašam. Tāpēc pacientiem jāpārrunā ar ārstu un farmaceitu iespējas lietot lētākās līdzvērtīgas efektivitātes zāles.

Tāpat no 1. jūlija tiek palielināta valsts kompensācija zālēm, kas nepieciešamas Krona slimības, čūlainā kolīta un psoriāzes ārstēšanai. Kompensācijas apmērs palielināts no 50% uz 75%.

Lasi vēl