Komentāri

Līdz šim laikapstākļi Latvijā vairāk raksturīgi rudenim, un kalnu slēpošanas trasēs veidot mākslīgā sniega klājumu tā īsti arī nebija izdevies uzsākt. Tomēr nedēļas nogalē tiek prognozēts aukstāks laiks, un dažas no pašmāju slēpošanas trasēm ir gatavas sākt darbu.

Līdz šim no visām Latvijas slēpošanas trasēm uz pāris nedēļām atvērts bija Gaiziņkalns, bet šajā nedēļas nogalē slēpošanas sezonu gatavojas atklāt arī Žagarkalns, Baiļu kalns, Siguldas pilsētas trase un citi. Tiesa, viss atkarīgs no tā, vai gaisa temperatūra pieturēsies zem nulles.

“Mēs parasti sakām, jo aukstāk, jo labāk, bet šobrīd, ja būs tie -7, -8, -9 grādi, mēs priecāsimies. Prognozes ir optimistiskas, tāpēc arī esam sākuši ražot sniegu, šobrīd jau varētu teikt uz pilnu jaudu, un mēs plānojam, ka kalnu varētu atvērt svētdien, tas ir optimistiski un pirmdien jau nu noteikti,” stāsta Siguldas pilsētas slēpošanas trases vadītājs Vents Balodis.

Slēpošanas trasēs strādājošie ik dienu rūpīgi seko līdzi laika prognozēm un cer, ka šogad izdosies baudīt ziemas priekus. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka janvārī un februārī laikapstākļi tomēr ir labvēlīgi kalnu slēpošanai.

 

Lasi vēl