Komentāri
Laba ziņa! Bērniem, kuriem transplantētas aknas, turpmāk būs pieejama psiholoģiska palīdzība
Foto: Flickr / Christiaan Triebert

Bērniem, kuriem transplantētas aknas, turpmāk būs pieejama psiholoģiska palīdzība. Atbalstu varēs saņemt arī mazo pacientu vecāki.

Bērnu vecāki pauž gandarījumu. Viņi norādīja, ka pēc operācijas atlabšanas posms ir garš. Tāpēc bērniem un vecākiem bieži vien ir grūti aprast ar jauno situāciju.

Kristīnes Āboltiņas sešgadīgajam dēlam pirms diviem gadiem veica aknu transplantāciju. Mamma stāsta, ka atlabšanas process joprojām nav beidzies. Ikdienu jādzer zāles. Ar jauno situāciju joprojām ir grūti sarast gan vecākiem, gan bērnam.

Ilga atlabšana ir arī citiem bērniem, kuri piedzīvojuši aknu transplantāciju. Grūti arī viņu vecākiem. Turpmāk – būs vieglāk. Bērnu slimnīca gatavo speciālu psiholoģisku atbalsta programmu.

Pēdējo desmit gadu laikā aknu transplantācija veikta 11 bērniem. Dažos gadījumos par donoru kļuvis kāds no vecākiem, bet biežāk transplants sameklēts kaimiņvalstīs.

Bērniem aknu pārstādīšanu apmaksā valsts. Pēdējo astoņu gadu laikā valsts šim mērķim atvēlējusi vairāk nekā trīs miljonus eiro. Tomēr summa turpina pieaugt, jo šogad vien transplantācija bijusi nepieciešama trim bērniem. Vidējās transplantācijas operācijas izmaksas, veicot to ārpus Latvijas, ir 150 000 eiro. Taču kopējā veselības atgūšanas procesā vienam pacientam var būt nepieciešams pat viens miljons eiro.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl