2 komentāri

Ar augstāko izglītību runājot, Latvijas augstskolās pēdējā laikā manāms ārvalstu studentu pieplūdums. No vienas puses, tas ir apsveicami, taču pastāv arī bažas par to, lai ilgtermiņā izdotos noturēt studiju kvalitātes standartus.

Liela daļa Latvijas augstskolu tagad vienojušās par vienotiem kritērijiem ārvalstu studentu piesaistē. Tie paredz piemēram to, ka ārvalstu studentu atlasei būs jābūt daudz rūpīgākai, lai tā nebalstītos tikai uz ekonomiskiem apsvērumiem.

Vienošanos parakstījušas Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Daugavpils Universitāte un Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola, Kultūras akadēmija, Mūzikas akadēmija, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskola un Biznesa augstskola “Turība”.

Studenti no ārzemēm atrodami teju visās Latvijas augstskolās. Kā galvenos iemeslus, kāpēc mācībām izvēlējušies Latviju, tie galvenokārt min labo studiju kvalitāti un salīdzinoši zemās dzīvošanas izmaksas. Daudzi neizslēdz iespēju, ka pēc diploma iegūšanas varēs palikt dzīvot Eiropas Savienībā.

Šankars Ravi
DATORZINĀTŅU STUDENTS NO INDIJAS

Indijā var iegūt tikai zināšanu bāzi, savukārt, studējot Latvijā vai kur citur Eiropā, var iegūt prasmes, ko pēc tam varēs izmantot jebkurā pasaules malā. Ja ar labām sekmēm pabeigšu maģistru un dabūšu darbu, tad palikšu Eiropā, ja ne, tad braukšu atpakaļ uz dzimteni.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • Andis Kazāks
    +1 +1 0

    Andis Kazāks

    Jā tas varētu tā būt priekš ārzemniekiem, jo viņiem par 370 eiro neviens nestrādā, bet mūsu pašu studenti, kurus nespēj pastutēt vecāki, pēc mācību stundām skrien piestrādāt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl