Ķuzis: “Baltijas praida” gājienā verbāli konflikti ir neizbēgami

11 komentāri

Sestdien, 9. jūnijā, gaidāmajā “Baltijas praida” gājiena laikā verbāli konflikti ir neizbēgami, bet galvenais likumsargu uzdevums ir nepieļaut fizisku vardarbību, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis norāda, – skaidrs, ka šis pasākums sabiedrībā netiek vērtēts viennozīmīgi. “Ir cilvēki, kas protestē pret šo pasākumu, izmantojot vardarbību. Līdz ar to mēs šos pasākumu ierindojam to pasākumu skaitā, kur mums jāpievērš pastiprināta uzmanība,” min Ķuzis.

Video – pilnā intervija ar Intu Ķuzi

Jau vēstīts, ka sestdien, 9. jūnijā, ar gājienu noslēgsies “Baltijas praids 2018”, kas Rīgā ilga simts dienas.

Gājiens sāksies Vērmanes dārzā, un tajā dosies lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu kopienas, kā arī apvienības ”Mozaīka” pārstāvji. Gājienā esot pieteikta aptuveni divu tūkstošu cilvēku dalība. Pēdējo reizi šāds pasākums Rīgā norisinājās 2015. gadā. Pret šo gājienu pieteiktas arī divas protesta akcijas un dienas laikā Vērmanes dārzu pastiprināti uzraudzīs policijas darbinieki.

“Kantar TNS” veiktajā aptaujā noskaidrota, ka piektā daļa jeb 18% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem atzinuši, ka uztraucas par iespējamām provokācijām “Baltijas praida” laikā.

11 komentāri