Komentāri
Kurzemes hercogu kapenēs atgriezīsies sens un restaurēts sarkofāgs

Kurzemes hercogu kapenēs atgriezīsies hercogienes Sofijas – slavenā hercoga Jēkaba mātes – sarkofāgs. Tas uz Kuldīgu tiks pārvests no Jelgavas.

1609. gadā Sofija apprecējās ar Kurzemes hercogu Vilhelmu Ketleru (1574–1640) un ieguva Kurzemes hercogienes titulu. 1610. gada 28. oktobrī Sofijai piedzima dēls Jēkabs, kas vēlāk kļuva par atpazīstamāko Kurzemes hercogu visā hercogistes pastāvēšanas vēsturē. Sofija pēc dzemdībām neatlaba un pēc nepilna mēneša nomira. Sākotnēji hercogieni apglabāja Kuldīgas pilī, bet sarkofāgu ar viņas mirstīgajām atliekām uz hercogu kapenēm Mītavā pārveda tikai 1643. gadā kopā ar hercoga Vilhelma sarkofāgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarkofāgu iesvētīs arhibīskaps J. Vanags, svinīgo uzrunu teiks Kurzemes bruņniecības pārstāvis barons Oto fon Grothuss.

Hercogiene Anna apbedīta alvas sarkofāgā, kas pēc pamatformas – seššķautņu prizma – atgādina hercoga Gotharda sarkofāgu. Rokturu piestiprinājumu vietās ir lauvu galvu ciļņi, un sarkofāga šķautnes, rotātas ar ažūrām lapu joslām. Uz vāka gravēta Jēzus Kristus Augšāmcelšanās aina; zem tās teksts latīņu valodā, kurā aprakstīta hercogienes Annas izcelsme un dzīves gājums. Sarkofāga sānos Meklenburgas, Pomerānijas-Volgastes, Brandenburgas un Dānijas ģerboņi.

Sarkofāga restaurācijas darbus veikuši restauratori Arvis Druviņš, Jānis Līdaka un IRU Rokajs muzeja Zinātniskās restaurācijas nodaļas vadītājas Ainas Balodes vadībā.

Lasi vēl