1 komentārs
Kurzemē slēdz dzīvnieku patversmi, jo savākti sabiedrības paraksti pret tās darbību

Ventspils dome pieņēmusi lēmumu vairs nesadarboties ar dzīvnieku patversmi “Rembo”, kas faktiski nozīmē, ka patversmē vairs nenonāks pilsētā klīstošie vai pamestie dzīvnieki. Pašas patversmes vadītāju vārdiem, šāds lēmums pieņemts, jo savākti 233 paraksti “pret” patversmi, bet deputātu balsojums pat neesot noticis – lēmumu esot pieņēmis mērs Aivars Lembergs vienpersoniski.

“Arguments par to, ka Ventspils pilsēta vairs nesadarbosies ar patversmi, ir “sabiedrības viedoklis”. Tomēr kas ir sabiedrība? 233 savākti cilvēku paraksti? Paši deputāti nav pat bijuši patversmē, lai redzētu, kas tur notiek. Gan Komunālā pārvalde, gan Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atzinis, ka pārkāpumu te nav,” portālam Skaties.lv stāstīja “Rembo” pārstāve.

Līdz šim patversme sadarbojusies ar Ventspils pilsētu, Ventspils rajona pašvaldību, kā arī tās darbs nodrošināts, pateicoties ziedojumiem. Ventspils pilsēta ik mēnesi ziedojusi ap 500 eiro, kā arī nodrošinājusi, ka klīstošie vai sliktos apstākļos dzīvojošie dzīvnieki nonāk tieši šajā patversmē. Pret patversmes darbu strikti iestājusies daļa dzīvnieku draugu, kas uzskatīja, ka šajā patversmē dzīvniekiem netiek nodrošināti pienācīgi apstākļi. Facebook pat parādījās šīs dzīvnieku patversmes salīdzinājums ar “dzīvnieku nāves nometni”, kurā mirst necilvēcīgos apstākļos turēti suņi. Patversmes pārstāvji gan visus apvainojumus noliedza. Vairāk par šo “saķeršanos” lasi te.

Tikmēr “Rembo” pārstāvji norāda, ka no Ventspils domes pirms lēmuma pieņemšanas neviens patversmē nav viesojies, lai paši savām acīm redzētu, kādi tur ir apstākļi.

Skaties FOTO – dzīvnieki patversmē “Rembo”

Lūk, Ventspils domes komentārs:

”Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas reglamentē dzīvnieku labturības jomu, vietējās pašvaldības uzdevums ir organizēt klaiņojošo un bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušo dzīvnieku izķeršanu, nodrošinot tiem izmitināšanas, uzturēšanas un aprūpes pakalpojumus pašu izveidotā dzīvnieku patversmē vai izmantojot fizisku vai juridisku personu sniegtos pakalpojumus, slēdzot atbilstošu līgumu par minēto pakalpojumu nodrošināšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Tā kā Ventspils pilsētā nav konstatēta tirgus nepilnība, kādā gadījumā pašvaldība drīkstētu plānot uzņēmējdarbības veikšanu nozares ietvaros, par minēto pakalpojumu nodrošināšanu Ventspils pilsētā pašvaldības iestāde ”Komunālā pārvalde”  ik gadu organizē publisko iepirkumu konkursu, kurā iespējams piedalīties jebkurai dzīvnieku patversmei vai dzīvnieku viesnīcai, kas reģistrēta Pārtikas un veterinārajā dienestā un atbilst iepirkuma specifikācijai.

Pēdējo gadu laikā šajos iepirkumu konkursos piedalās tikai viens pretendents – dzīvnieku patversme ”Rembo”. Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem, līgums par patversmes pakalpojumiem starp p/i ”Komunālā pārvalde” un patversmi ”Rembo” tika noslēgts arī par 2017. gadu.

Taču tā kā janvārī publiskajā vidē tika izplatītas neskaitāmas sūdzības attiecībā pret ”Rembo”, iedzīvotāji publicēja fotoattēlus, dalījās ar dažādiem patversmei neglaimojošiem stāstiem, kā arī vērsās pašvaldībā ar lūgumu iesaistīties un pārbaudīt patversmes labturības prasību ievērošanu, p/i ”Komunālā pārvalde” izveidoja komisiju 3 darbinieku sastāvā un veica ārkārtas pārbaudi patversmē (jāatzīmē, ka regulārās pārbaudes patversmē p/i ”Komunālā pārvalde” atbildīgais darbinieks veic katru mēnesi). Komisija veica līguma nosacījumu izpildes pārbaudi un vizuāli novērtēja dzīvnieku izmitināšanas un uzturēšanas apstākļus. Līguma nosacījumu izpildes pārkāpumi netika konstatēti, bet dokumentāli akta veidā tika fiksēti daži nepieciešamie dzīvnieku izmitināšanas un uzturēšanas uzlabojumi.

Lai saņemtu objektīvu un profesionālu viedokli, p/i ”Komunālā pārvalde” ar iesniegumu sniegt savu vērtējumu vērsās Pārtikas un veterinārajā dienestā, kas saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto ir par dzīvnieku labturību patversmēs atbildīgā iestāde. Vienīgi PVD ir tiesīgs lemt par patversmes darbības ierobežošanu vai pārtraukšanu.

Š.g. 18.janvārī bez iepriekšēja brīdinājuma PVD ieradās patversmē “Rembo” un veica pārbaudi, konstatējot vairākas neatbilstības un sastādot aktu par novēršamajiem trūkumiem ar noteiktu termiņu. Ja aktā minētais netiks novērsts termiņā, patversmes īpašniekam tiks piemērots naudas sods.

Tā kā dzīvnieku patversmes pakalpojumu izmantošana ir saistīta ar p/i ”Komunālā pārvalde” un līdz ar to arī pašvaldības budžetu, jautājums par dzīvnieku patversmes ”Rembo” sniegto pakalpojumu turpmāku izmantošanu tika skatīts 27.01.2017. Tajā piedalījās PVD un p/i ”Komunālā pārvalde” pārstāvji, aktīvākie pret patversmi iestājušies ventspilnieki, patversmes ”Rembo” īpašnieks, kā arī Ekonomikas un budžeta komisijas locekļi.

Komisija pieņēma lēmumu uz laiku, kamēr tiek noskaidroti pilnīgi lietas apstākļi un patversmē ”Rembo” tiek novērti visi PVD sastādītajā aktā minētie trūkumi un veikti nepieciešamie uzlabojumi, uz laiku apturēt noslēgto līgumu starp p/i “Komunālā pārvalde” un patversmi “Rembo”. Patversmē esošie no Ventspils pilsētas ievestie dzīvnieki tiks pārvietoti uz tuvākajām dzīvnieku patversmēm Saldū, Talsos un Liepājā. Šodien, 31.janvārī p/i “Komunālā pārvalde” darbinieki arī klātienē apmeklē dzīvnieku patversmes minētajās pilsētās, lai izvērtētu dzīvnieku pārvešanas iespējas.”

TOP komentāri

  • meli
    +1 +1 0

    meli

    Kungam ar matemātiku tā švakāk- Ventspils Dome dod 8500, gadā nu tad mēnesī tas ir 700 Eiro, novada Dome 4500 Tūkstoti rēķināt, ziedojumi klāt. Kungam kā caurā maisā, ber, ber un nav...., ja jau tas tiktu dzīvniekiem tad visi klusētu, bet tagad apvainot to ka cilvēki neklūsē un saka taisnību. Ķungam dzīvnieki neinteresē, bet nauda, nav viņš dzīvniekmīlis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl