Kurzemē atgriezies melnais stārķis un par savu mājvietu izvēlējies 17 gadus pamestu ligzdošanas vietu

1 komentārs
Kurzemē atgriezies melnais stārķis un par savu mājvietu izvēlējies 17 gadus pamestu ligzdošanas vietu
Publicitātes foto/ Aija Ārgale

Pēc 17 gadu pārtraukuma Kurzemē netālu no Zlēkām atgriezies melnais stārķis un izvēlējies perēšanai Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālistu veidoto mākslīgo ligzdvietu, informē DAP.

Kā norāda DAP, melnā stārķa atgriešanās uzskatāma par iepriecinošiem rezultātiem DAP un AS “Latvijas Valsts meži” kopīgi īstenotajā melnā stārķa ikgadējo ligzdošanas sekmju monitoringā.

Pēc 17 gadus ilgas prombūtnes pamestā ligzdošanas vietā Kurzemē atgriezies melnais stārķis.

Helmuts Hofmanis
DAP vecākais eksperts

Jau šobrīd vairumam melno stārķu cālēni ir izšķīlušies, taču, vēl pirms ligzdošanas sezonas (aprīlī un maijā) pārbaudot pēdējos gados neapdzīvotās ligzdvietas, nereti tiek konstatēti pārsteidzoši fakti. Šogad īpaši iepriecinoša ir melno stārķu atgriešanās ilggadējā ligzdošanas iecirknī Kurzemē netālu no Zlēkām. Šo vietu stārķis bija pametis jau pirms 17 gadiem, kad nolūza koka zars, kurā atradās stārķa ligzda.

Melno stārķu populācijas saglabāšanai galvenās pūles tiek veltītas dabīgo ligzdu vietu aizsardzībai. Tomēr, ja dabīgā ligzda ir kritusi un stārķim nav iespēju uzbūvēt jaunu, tiek būvēti mākslīgās ligzdas pamati.

Netālu no Zlēkām esošajā melno stārķu ligzdošanas apcirknī pirms pāris gadiem Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti blakus ligzdas kokam uzbūvēja mākslīgo ligzdas platformu, kādu stārķi labprāt mēdz izmantot.

Jau otro gadu Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” turpina realizēt retās un īpaši aizsargājamās putnu sugas – melnā stārķa ikgadējo ligzdošanas sekmju monitoringu. Sadarbojoties un apmainoties ar informāciju, abu iestāžu melno stārķu eksperti putnu ligzdošanas sezonas laikā visā valsts teritorijā pārbaudīs vairāk nekā 290 melno stārķu ligzdošanas vietu, novērtējot to apdzīvotību un ligzdošanas sekmes. Zināšanas, kuras iegūst, veicot ikgadējas uzskaites, palīdz šīs sugas aizsardzības nodrošināšanā un veicina korektu mežsaimnieciskās darbības plānošanu stārķu ligzdošanas teritoriju tuvumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl