Kurzemē apzina negaisa postījumus; cietušās pašvaldības lūgs valsts palīdzību

6 komentāri

Negaisa skartās pašvaldības Tukuma apkārtnē trešdien, 12. jūnijā, apzina dabas stihijas sekas. Civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdē nolemts lūgt valsti piešķirt līdzekļus postījumu likvidēšanai.

Cilvēki nav cietuši, taču bojājumi nodarīti infrastruktūrai, dažāda sprieguma elektrolīnijām un arī privātīpašumiem. Krusa, kuras graudi sasnieguši gandrīz olas lielumu, sabojājusi automašīnas, tāpat bojāti vairāki jumti, – arī Tukuma muzeja torņa dakstiņu jumts.

Vietām pagastos izskaloti ceļi, kā arī joprojām turpinās nolūzušo koku novākšana. Ar visām saknēm izlūzuši koki izpostījuši arī Abavnieku kapus. Zaudējumus prognozē arī augļkopji. Krusa neglābjami nopostījusi jauno ābolu ražu, zudumi varot sasniegt pat 75%.

“Raža izskatās kā nekas. Tur praktiski nebūs. Nu izņemot, ka varētu būt sulas āboli, varbūt kāds deserta ābols, ko pārdot tirgū,” par postījumiem saka augļkopis Guntis Ofkants.

Savukārt Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”) norāda: “Ir uzdots visu četru novadu izpilddirekcijām apkopot šos zaudējumus, radītos postījumus, dažādos sektoros atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. Apkopojot šo informāciju, ar reāliem skaitļiem, tāmēm, fotogrāfijām un citiem dokumentētiem materiāliem.”

Plānots, ka zaudējumi tiks apkopoti Tukuma novada domes sēdē 27. jūnijā.