Kurš sporta veids visstraujāk uzlabo garastāvokli?

Komentāri

Fiziskas slodzes laikā cilvēka ķermenī izdalās bēta endrofīni jeb tā dēvētie laimes hormoni, kas rada pozitīvas emocijas. Izjūtu pārmaiņas pirms un pēc sportošanas pētījuma veicējiem palīdzēja noteikt īpaša datorprogramma, kas spēj nolasīt cilvēku emocijas.

Sportošana dara laimīgu – šādam apgalvojumam visdrīzāk piekrīt ikviens aktīvs cilvēks, kuram patīk fiziskas aktivitātes. Izrādās, dažādi sporta veidi labu garastāvokli nodrošina atšķirīgos apmēros. To noskaidroja Latvijas Sporta pedagoģijas pētniece. To, kā pirms un pēc sporta nodarbības mainās cilvēka emocijas, palīdzēja noteikt īpaša datorprogramma ar nosaukumu ”Face reader”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījumā tika aptaujāti 297 Madonas iedzīvotāji, bet padziļinātai izpētei tika atlasīti 16 brīvprātīgie. Pētījumā tika apskatīti trīs sporta veidi – nūjošana, distanču slēpošana un riteņbraukšana. Pētījuma rezultāti uzrādīja, ka visvairāk laimes hormonu un labsajūtu veicina riteņbraukšana, bet slēpošana un nūjošana labsajūtu uzlabo visai līdzīgā apmērā.

Ieva Zvīgule
Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolas pētniece

Vispozitīvākie pēc slodzes bija tieši riteņbraucēji, bet to tā 100% apgalvot, ka tieši riteņbraukšana visvairāk uzlabo pašsajūtu droši vien, ka nevar. Galvenais darīt to, kas katram patīk.

 

Tika pētīta arī atšķirība sportošanai telpās un zem klajas debess. Lai arī bēta endorfīnu līmeņa pieaugums sporta zālē un ārpus telpām bija līdzīgs, tomēr datorprogramma uzrādīja, ka pēc sportošanas brīvā dabā pozitīvas emocijas bija izteiktākas.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl