Kurš atbildīgs par vecu pārtiku, ko tirgo veikalā?

1 komentārs
Kurš atbildīgs par vecu pārtiku, ko tirgo veikalā?
Aculiecinieka foto

Latvijas tirdzniecības vietās vēl aizvien ik pa laikam var iegādāties vecu pārtiku, liecina portāla Skaties.lv saņemtās lasītāju sūdzības. Kurš atbildīgs par vecām pārtikas precēm, kas nonāk veikalu plauktos?

Kāds gadījums veikaliņā veikalā Aknīstē, par kuru vēstījām jau pērnruden – tur pircēja iegādājusies Talsu rituli, taču viņu gaidīja vilšanās. ”Attaisot vaļā, sajutu nepatīkamu smaku un sapratu, ka brokastis izpaliks,” rakstīja lasītāja, paužot, ka siers bijis ”ar caurumiem un uzpūties”.

Savukārt no Liepājas tika saņemtas ziņas par tārpainām konfektēm.

Kurš atbildīgs par vecu pārtiku veikalā un ko darīt, ja tā gadās? Jautājām ekspertamm!

Vineta Grīnberga, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vecākā eksperte:

Dienests nav tas, kas atbild par pārtikas kvalitāti un nekaitīgumu. Par to atbild uzņēmums, kas tirgo pārtiku. Ja PVD konstatē, ka uzņēmums tirgo vecu pārtiku ļaunprātīgi, tad inspektori raksta protokolu un piemēro naudas sodu – fiziskām personām 7–350 eiro apmērā, bet juridiskām – 15–700 eiro apmērā. Pēdējā laikā gan nav novērots, ka par vecu pārtiku veikalos pircēji sūdzētos biežāk. Iestājoties rudenim, aktivizējas, piemēram, kodes, kas dēj oliņas arī pārtikā un spēj izgrauzties cauri tās iepakojumam.

Aculiecinieka foto

Aculiecinieka foto

Aculiecinieka foto

Aculiecinieka foto

TOP komentāri

  • Mārīte
    0 0 0

    Mārīte

    pasaulē par veikalā tirgotām precēm atbild to tirgotāji , bet ja runā par Latviju tad par visu atbild pats pircējs -- man bija kaut kas līdzīgs kad iegādājos preci veikalā -- veikals atbildēja ļoti vienkārši - mēs atvērtās preces atpakaļ neņemam , pašiem vajag skatīties ko pērk -- glupi un stulbi cilāt tādus jautājumus kur mēs 100 % zinām ka ne kas pilnīgi nemainīsies

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl