1 komentārs
Kuras studiju programmas “ražo” bezdarbniekus? Valdībā nonācis lēmums izveidot studējošo un absolventu reģistru
Foto: Pixabay.com

Beidzot kļūs skaidrs, kuras augstskolu studiju programmas atbilst darba tirgus prasībām un kuras – “ražo” bezdarbniekus. Līdz saskaņošanai valdībā nonācis lēmums izveidot studējošo un absolventu reģistru, kurā tiks apkopoti dati par absolventu sekmēm darba tirgū un par atalgojumu.

Augstskolām par studējošajiem un par absolventiem reģistrā būs jāievada informācija, kas pēc tam tiks analizēta. Reģistrs palīdzēs arī jauniešiem, kuriem vēl tikai jāizvēlas studiju virzienu un profesiju, jo būs labi redzams, kurās jomās darbu atrast ir vieglāk un cik lielas tur ir algas.

No šā reģistra nākotnē varētu būt atkarīgs budžeta vietu skaits un sadalījums augstskolās. Augstskolu pārstāvji gan kritizē, ka nav skaidrs, kā tiks uzskaitīti absolventi, kas, piemēram, dosies strādāt uz ārvalstīm. Savukārt studenti iebilduši, ka absolventu atalgojums ne vienmēr ir atkarīgs no studiju kvalitātes.

TOP komentāri

  • s
    +1 +1 0

    s

    Sen bija laiks.Atceros, kad man bērni gāja skolā,tad vienmēr skolas sekoja, kur aiziet, ko dara,klases audzinātāji daudzmaz zina, ko viņu "bērni" dara.protams, pieaugušie iet savu ceļu.Augstskolu sistemai izdevīgāk nezināt, jo vieglāk tradicionāli sanemt valsts budžeta naudu par jebko.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl