Kurās peldvietās var peldēt un kurās labāk ne? Veselības inspekcija publisko pētījumu

0 Komentāru
Kurās peldvietās var peldēt un kurās labāk ne? Veselības inspekcija publisko pētījumu
Foto: LETA

Kurās peldvietās var peldēties un kurās ne? Veselības inspekcija veikusi vērienīgu pārbaudi 56 oficiālajās peldētavās, lai noteiktu ūdens kvalitāti.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ir virkne peldvietu, kurās, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, ūdens pārbaudes tiek veiktas pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem. Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama šeit, kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Inspekcija aicina iedzīvotājus pirms peldēšanās izvērtēt iespējamos riskus un atcerēties par piesardzības pasākumiem, izmantojot ūdenstilpes. Pirms peldēšanās jāizvērtē veselības stāvoklis un peldētprasme; jāizvairās no straujas ieiešanas aukstā ūdenī, alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs. Izmantojot peldvietu, vecākiem un aizbildņiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība bērniem. Visdrošāk peldēties ir īpaši šim mērķim paredzētās un labiekārtotās vietās. Ja šādu peldvietu Jūsu dzīvesvietas tuvumā nav, izvēlieties ūdenstilpi ar lēzenu krastu, vēlams ar cietu pamatu; upēs – vietas, kur ir vismazākā straume un tuvumā nav atvaru.

Foto: peldētāju prieki Rīgā

Dodoties peldēties ezeros un upēs, kuros peldūdens kontrole nenotiek, pievērsiet uzmanību, vai peldvietas tuvumā neatrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti (celtniecības objekti, notekūdens caurules, kanalizācijas akas, ganības).

Peldvieta jānovērtē arī vizuāli, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem: netipiska ūdens krāsa vai smarža; virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas); peldoši un citi atkritumi ūdenī; naftas produkti; zilaļģu masveida savairošanās. Piemēram, jāņem vērā, ka zilaļģu pārmērīgas savairošanās gadījumos ūdens kļūst duļķains un iegūst zili zaļu krāsu vai arī uz ūdens virsmas ir redzami zilganzaļi pavedieni vai plēve. Novērojot iepriekš minētās parādības, vai rodoties aizdomām, ka peldūdens kvalitāte ir pasliktinājusies, iedzīvotāji ir aicināti par to informēt Veselības inspekciju.

0 Komentāru