Kur varēs sagaidīt pirmo sniegu? Sinoptiķiem ir atbilde!

Komentāri
Kur varēs sagaidīt pirmo sniegu? Sinoptiķiem ir atbilde!
Rīgā no rīta vēl uzspīdēs saule, vakarpusē gaidāms lietus un arī slapjš sniegs. (Evija Trifanova / LETA)

Trešdien, 25. oktobrī, gaidāms pirmais sniegs, informē meteorologi un skaidro, – kurās vietās Latvijā iedzīvotāji varēs sagaidīt pirmo ziemas vēstnesi.

Sākot no rietumiem debesis apmāksies, valsti šķērsos nokrišņu mākoņi, piekrastē nesot lietu, citviet slapju sniegu un sniegu. Valsts austrumos lielāko dienas daļu spīdēs saule.

Visā valstī pastiprināsies dienvidaustrumu vējš piekrastē brāzmās līdz 20 metriem sekundē. Gaisa temperatūra būs tikai ap -1 līdz 4 grādiem.

Trešdien Rīgā no rīta vēl uzspīdēs saule, vakarpusē gaidāms lietus un arī slapjš sniegs. Vēja brāzmas sasniegs 16 metrus sekundē. Gaisa temperatūra +2…+4 grādi.

Savukārt, kā informē VAS “Latvijas Valsts ceļi”, no rīta autoceļi var būt apledojuši, tāpēc autovadītāji tiek aicināti izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

Starpsezonā, mainīgos laikapstākļos, kad gaisa temperatūra ir virs nulles, ceļa virsmas temperatūra joprojām var būt zem nulles, tāpēc var veidoties tā saucamais “melnais ledus”. Visbiežāk tas veidojas uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī netālu no ūdens tilpnēm.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem autovadītāji aicināti informēt VAS “Latvijas Valsts ceļi” pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555.

Laika ziņas

Lasi vēl